Ślimatory w finalnej wersji!

Dodano: 01.07.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Sygnowane pałki Meinl Maćka „Ślimaka” Starosty wreszcie w finalnej wersji jakiej potrzebuje artysta.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Troszkę to zajęło, ale miało na to wpływ cała masę czynników. Przypomnijmy, że z dumą informowaliśmy, jak Ślimak został pierwszym perkusistą, wówczas nowo powstałej Meinl Stick & Brush, który otrzymał pałki z własnymi nadrukami. Od tego czasu firma mocno się rozwinęła, ustabilizowała produkcję oraz dział rozwoju.

Tymczasem Ślimak potrzebował niesamowicie dziwnych pałek: „Wyjściowo bazowaliśmy na pałkach Heavy 5B American Hickory, których używam na prawą rękę. Pałka na lewą rękę jest takich samych wymiarów jak Heavy 5B, ale nie posiada szyjki ani główki. Generalnie przypomina pałkę do timbalesów, ale w wersji Heavy 5B”.

Meinl Stick & Brush – Slimak Signature Stick – American Hickory – SB607

Bębniarz zawsze podkreślał, że potrzebuje mocniejszą pałeczkę w lewej ręce, do bicia w werbel. Przez długie lata po prostu odwracał pałkę i bił tyłem. Jak się okazało, nie każda firma nadawała się do tego procederu z racji ostro ściętych końców. Po wielu testach Meinl wykonał wreszcie model, który spełnia oczekiwania artysty. To po prostu widoczne na zdjęciu proste Heavy 5B. 

Nie przewidujemy by model stał się bestsellerem, chociaż są bębniarze, którzy grają w lewej ręce pałeczką odwróconą (np. Mike Portnoy). Tak czy inaczej czekamy na Ślimaka na scenie bijącego w swoim zamaszystym stylu! 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.