Wykop: Mike Portnoy

Dodano: 25.02.2019

Miał przyjechać do Polski razem z supergrupą Sons of Apollo. Niestety, nie przyjechał, ale w kwietniu zobaczymy go w warszawie razem z The Neal Morse Band. Mike ma to do siebie, że zestawy, na jakich gra, to zestawy prawdziwie „na bogato”! Jak wyglądało to w Sons of Apollo?

Zespół to prawdziwa supergrupa, naszpikowana wirtuozami. Mike lubi takie otoczenie, dobrze się czuje wśród gitarzystów, którzy mają dynamit pod placami i wokalistów, którzy głosem kruszą skały. Poczciwy Portek nigdy nie idzie na kompromisy w kwestii bębnów. Owszem, zdarzało mu się grać na małych zestawach w momencie, gdy opędzał projekt z coverami The Beatles, ale autorska muzyka zawsze okraszana była bębnami, które fajnie wyglądały i miały w sobie wiele smaczków. Nawet na szybko sklecony praktycznie z niczego zestaw w Liquid Tension Experiment to bardzo ciekawa konstrukcja, oparta o dwa timbalesy i rozbity klasyczny shell set.

Nie trzeba chyba przypominać zestawu, jaki pojawił się po płycie 6DOIT Dream Theater, gdzie na scenie pojawiły się nagle trzy centrale i w pełni aktywnie mogły korzystać z bębnów dwie osoby na dwóch niezależnych stanowiskach. Po odejściu od Dreamów sytuacja niewiele się zmieniła. Mike dostosowywał bębny do kolejnych projektów muzycznych i tak np. w Twisted Sister zestaw był już bardziej rockowy niż np. w Portnoy/Sherinian/MacAlpine/Sheehan. Wciąż jednak były to duże bębny, naszpikowane instrumentami. Sam muzyk tłumaczy: „Wszystko w moim zestawie ma swoje przeznaczenie. Nie jest tam dlatego, żeby wyglądać fajnie, wszystko jest wykorzystywane w jakimś momencie piosenki.”

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.