Liquid Tension Experiment zapowiada nowy album

Dodano: 18.12.2020
Autor: Szymon Kubicki

Dowodzona przez Mike'a Portnoya formacja Liquid Tension Experiment ogłasza swój powrót z nową wytwórnią i nowym albumem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Legendarna supergrupa, w skład której wchodzą Mike Portnoy (Transatlantic, Sons of Apollo), John Petrucci (Dream Theater), Jordan Rudess (Dream Theater) i Tony Levin (King Crimson, Peter Gabriel) podpisała kontrakt z InsideOutMusic na wydanie trzeciego albumu. Płyta ukaże się wiosną 2021 roku, 22 lata po ostatnim studyjnym krążku zespołu - "Liquid Tension Experiment 2" z 1999 roku.

"Co się stanie, kiedy umieścisz czterech najbardziej utalentowanych muzyków na świecie w jednym pomieszczeniu? LTE. Wszyscy od długiego czasu czekaliśmy na ten album i jesteśmy bardzo dumni, że ukaże się on pod naszym szyldem." - mówi szef i założyciel InsideOutMusic, Thomas Waber.

John Petrucci dodaje: "Znamy Thomasa Wabera od bardzo dawna, a Jordan i ja przekonaliśmy się niedawno, jak doskonale było wspólnie pracować, kiedy kilka lat temu Dream Theater dołączył do rodziny InsideOut. Naprawdę nie ma lepszego domu dla LTE i z nie możemy się już doczekać wspaniałych rzeczy, których razem dokonamy."

"Ja i John znamy Thomasa Wabera, odkąd spotkaliśmy się podczas pierwszej europejskiej trasy Dream Theater w 1993 roku. Od tego czasu współpracuję z nim i InsideOut przez ostatnie 20 lat z Transatlantic, The Neal Morse Band i Sons Of Apollo. Kiedy tego lata LTE w końcu wróciło do aktywności, wiedzieliśmy że nie ma innej wytwórni, którą moglibyśmy nazwać domem." - kontynuuje Mike Portnoy.

Można już zobaczyć zwiastun albumu, stworzony przez Christiana Riosa.

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.