Mike Portnoy nagrywa z Pan Rocks

Dodano: 04.10.2018

Mike Portnoy weźmie udział w nadchodzącym projekcie steelpanowej orkiestry Pan Rocks - tribute albumie poświęconym Rush.

Pan Rocks to orkiestra złożona z 50 do 100 muzyków grających na steel panach, założona przez jednego z najbardziej znanych amerykańskich muzyków specjalizujących się w tym instrumencie, Tracy Thorntona. Tribute album poświęcony Rush będzie następcą wydanego w 2017 roku krążka "Project LA", na którym znalazły się kompozycje Led Zeppelin, Kiss i Jane's Addiction wykonane przez orkiestrę steel panów i zespół w składzie: Billy Sheehan (bas, Mr. Big, Sons Of Apollo), Stephen Perkins (perkusja, Jane's Addiction, Porno For Pyros), Tracii Guns (gitara, L.A. Guns) i Bruce Kulick (gitara, Kiss, Grand Funk Railroad).

Tym razem, z myślą o nagraniu albumu poświęconego Rush, Thornton zaprosił do współpracy Mike'a Portnoya. "Cieszę się na myśl o udziale w tym unikalnym muzycznym przedsięwzięciu, którego nie można porównać z niczym, co do tej pory zrobiłem w czasie mojej kariery." - mówi Portnoy "Ponadto, zawsze jestem zaszczycony, mogąc złożyć hołd jednej z moich największych inspiracji, mojemu bohaterowi i przyjacielowi, Neilowi Peartowi."

Nie znamy jeszcze nazwisk gitarzysty i basisty, którzy wezmą udział w projekcie, ale wiadomo, że producentem materiału będzie ponownie Matt Starr, perkusista znany m.in. ze współpracy z Mr. Big i Ace Frehley'em. "Jestem wdzięczny możliwość udzielenia pomocy Tracy'emu w realizacji jego wspaniałej wizji. Usłyszeć 50 muzyków grających utwory Rush na steel panach to oszołamiające doświadczenie." Nagrania odbędą się w Ocean Studios w Burbank w Kalifornii. Materiał zostanie zmiksowany przez Smiley Seana i zmasterowany przez laureata Grammy, Dave Collinsa (Metallica, The Police).

Zanim jednak dojdzie do nagrań, Tracy Thornton poprosił fanów o pomoc w zebraniu funduszy na nagrania. Crowdfundingowa kampania ruszyła już na Pledgemusic: https://www.pledgemusic.com/projects/panrocksrush

https://www.panrocks.com

Powiązane artykuły