Meinl - nowe talerze z serii HCS i Byzance Dark

Dodano: 29.07.2020
Autor: Szymon Kubicki

Seria talerzy Meinl HCS powiększyła się o trzy nowe modele. Firma zaprezentowała również nowy model hi-hata z serii Byzance Dark.

Nowe talerze z linii HCS

Meinl Cymbals rozszerzył swoją linię talerzy HCS o trzy nowe modele. Podążając za trendem, zgodnie z którym bębniarze dołączają coraz większe blachy do swoich zestawów perkusyjnych, firma zdecydowała się na zaoferowanie talerzy 15" hi-hat i 22" ride. 15-calowe hihaty poszerzą obecną ofertę niemieckiego producenta, która dotychczas obejmowała modele 13 i 14-calowe, a nowy rozmiar zapewni użytkownikom cieplejsze i niższe brzmienie. Podobnie, 22" ride daje perkusistom nowy opcje wyboru oprócz wersji 20-calowej. Zupełnie nowym talerzem z linii HCS jest 18" Big Bell Ride ze mocno powiększoną kopułką.

15" HCS hihat

22" HCS ride

18" HCS big bell ride

15" Byzance Big Apple Dark hi-hat

Podobnie jak debiutujące w 2016 roku ride'y Big Apple Byzance Dark, nowy hi-hat jest cieńszy niż inne hi-haty z tej serii, charakteryzuje się również mniejszym bellem. Talerz posiada nietoczoną powierzchnię i przynosi ciepłe i gładko zbalansowane brzmienie z ciemną artykulacją. Pomimo iż 15" Byzance Big Apple Dark hi-hat jest bardzo wszechstronny, szczególnie dobrze sprawdzi się w głębokim groove, muzyce o dużym zakresie dynamicznym oraz subtelnej pracy w studio.

15" Byzance Big Apple Dark hi-hat

https://meinlcymbals.com/

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !