Meinl Cymbals poszerza linię Byzance Foundry Reserve

Dodano: 30.09.2020
Autor: Szymon Kubicki

Meinl Cymbals powiększył linię talerzy Byzance Foundry Reserve o pięć nowych modeli.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Przypomnijmy, że linia Byzance Foundry Reserve to ubiegłoroczna nowość w katalogu niemieckiego producenta. Jest to seria klasy premium mająca za zadanie podkreślić piękno i fachowość ręcznego tworzenia talerzy Meinla, a wchodzące w jej skład blaszki zostały przygotowane w oparciu o modele, które "zdefiniowały zestaw perkusyjny w jego pierwszym stuleciu."

Teraz Meinl, wychodząc naprzeciw prośbom użytkowników oraz odpowiadając na globalny trend, zdecydował się na powiększenie serii o pięć nowych modeli w większych rozmiarach - hi-hat, crashe i ride'y. Oczywiście zmianie nie uległo kunsztowne wykonanie i bardzo elegancka, przyciągająca wzrok prezencja talerzy.

Nowe modele w linii Meinl Byzance Foundry Reserve to:

16" Hi-hat
19" i 20" Crashe
24" Ride
24" Light Ride

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli serii, każdy z nowych talerzy zapakowany jest w specjalne pudełko, a w skład kompletu wchodzi dodatkowo para pałek Meinl Stick & Brush Standard 5A, bawełniane rękawiczki, list od Reinholda Meinla, który przybliża filozofię stojącą za serią, a także certyfikat autentyczności. Talerze są nielakierowane co oznacza, że z czasem będą podlegać procesowi naturalnego starzenia, a dołączone rękawiczki zapewne przypadną do gustu każdemu, kto nie lubi 'popalcowanych' blach.

16" Hi-hat (B16FRH)

Cienki talerz górny i dolny o grubości medium-thin. Wszechstronny, pełny niuansów i dobrze zbalansowany hi-hat z przyjemnym brzmieniem.

19" Crash (B19FRC)

Intensywnie młotkowany talerz o w pełni toczonej powierzchni. Cechuje się średnią wagą, pełnym brzmieniem oraz ciemną i wybuchową reakcją, która szybko zanika.

20" Crash (B20FRC)

Takie same właściwości jak 19", sprawdzi się również jako lekki ride.

24" Ride (B24FRR)

Ride o grubości medium-thin, charakteryzuje się suchym atakiem oraz kompleksowym, ciemnym i mocno zdefiniowanym wybrzmieniem. Wystarczająco cienki aby spełniać rolę crasha.

24" Light Ride (B24FRLR)

Wszechstronny i lekki, szybko eksplodujący talerz o jasnym ataku. Sprawdzi się również przy grze malletami.

https://meinlcymbals.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.