Nowości Meinl Percussion na 2021 rok

Dodano: 08.02.2021
Autor: Szymon Kubicki

Prezentujemy wybrane, najciekawsze nowości Meinl Percussion na 2021 rok, znacząco rozszerzające akustyczne brzmienia instrumentów marki.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Digital Cajon

Meinl Percussion Digital Cajon to pełnowymiarowy, cyfrowy cajon, który pozwala na poszerzenie opcji dźwiękowych i umożliwia ciche ćwiczenia. Korpus Digital Cajon jest wykonany z brzozy i został wyposażony w cztery gumowe pady triggerów na powierzchni uderzeniowej, które reagują wraz z zaprogramowanymi cyfrowymi samplami instrumentów Meinl i innych bębnów. Od cajonów i bongosów do bębnów rockowych, talerzy i tamburynów, jak zapewnia producent, "Meinl Percussion Digital Cajon tworzy pełny set perkusjonaliów lub zestaw perkusyjny".

Wytrzymałe pady są umieszczone w naturalnej pozycji do gry na cajonie, co zapewnia wygodę oraz pełną wrażliwość dla maksymalnie płynnej gry. Każdy pad tworzy swój własny, zsamplowany dźwięk cyfrowy, więc użytkownik ma pełną swobodę w tworzeniu kreatywnych rytmów. Cajon oferuje dziesięć kombinacji dźwięków, które można wybierać bez użycia rąk przy pomocy dołączonego do kompletu pedału nożnego lub naciskając przyciski znajdujące w górnej części instrumentu.

Digital Cajon jest idealny zarówno do występów z zespołem akustycznym jak i dostarczania mocnego podkładu rytmicznego w ustawieniach "z prądem". Gniazda wyjściowe jack 1/4" mocno i stereo pozwalają na przesłanie sygnału do dowolnego wzmacniacza lub systemu PA, a dopasowanie poziomu głośności następuje za pomocą dedykowanego pokrętła. 8-calowe gniazdo słuchawkowe pozwala na ćwiczenia i ciche granie w pojedynkę bez przeszkadzania domownikom i sąsiadom.

Dostępne brzmienia:

0 - Meinl Subwoofer Cajon + Meinl Tambourine,
1 - Meinl Snarecraft Cajon + Meinl Splash Cymbal,
2 - Meinl Cantina Line Artisan Cajon + Meinl Closed Hihat Cymbal,
3 - Meinl Slaptop Cajon + Hand Clap,
4 - Meinl Woodcraft Cajon + Meinl Crash Cymbal,
5 - Rock Drum Kit + Meinl Closed Hihat Cymbal,
6 - Drum Machine + Meinl Ride Cymbal,
7 - Meinl Marathon Classic Congas,
8 - Meinl Fibercraft Bongos + Meinl Percussion Block,
9 - Meinl Diego Galé Signature Timbales + Meinl Steel Craft Cowbell.

Speaker Cajon

Wewnątrz tego cajona, wykonanego w 100% z brzozy bałtyckiej znajdują się dwa 4,5-calowe głośniki o mocy 20 W, które pozwalają na odtwarzanie muzyki za pomocą telefonu. Jest to pełnowymiarowy cajon z dwoma wewnętrznymi, stałymi zestawami werbla i portem dźwiękowym zapewniającym naturalne brzmienie instrumentu. Głośnikami można sterować bezprzewodowo za pomocą telefonu lub wykorzystać gniazdo AUX, slot karty pamięci lub porty USB do importowania muzyki z innego urządzenia.

Meinl Percussion Speaker Cajon świetnie sprawdzi się do ćwiczeń muzycznych, dodawania pętli do zestawu akustycznego lub po prostu do zabawy przy akompaniamencie ulubionych piosenek. Panel sterowania w górnej części cajonu umożliwia łatwe zarządzanie muzyką i głośnością podczas gry.

Pickup Series Cajons

Meinl Percussion Pickup Cajons dostępne są w linii Snarecraft i Woodcraft Professional i zostały wyposażone w trzy przetworniki Piezo, dwa do dźwięków werbla, a trzeci do dźwięków basowych. Każdy cajon posiada pokrętła Volume i Tone, dzięki czemu użytkownik może łatwo znaleźć preferowany miks głośności i barwy. Gniazdo 1/4" pozwala na przesyłanie sygnału przez dowolny wzmacniacz lub system PA. Cajony zostały wykonane z brzozy bałtyckiej.

Pickup Snarecraft Series Cajon

Pickup Woodcraft Series Cajon

Meinl Percussion Pickup Jam Cajon ze stałymi wewnętrznymi werblami i pasywnym przetwornikiem Piezo jest idealny do grania w ruchu. Jego kompaktowa konstrukcja jest lekka i pozwala na łatwy transport w celu gry w kręgu perkusyjnym lub na koncercie akustycznym. Wykonany w Europie z brzozy bałtyckiej, Jam Cajon cechuje się świetny basowym uderzeniem, podczas gry w okolicach środkowej części i wydobywa werblowy slap gdy uderzany jest w górne rogi powierzchni do gry. Wewnętrzny przetwornik, pokrętło głośności i gniazdo wyjściowe 1/4" pozwalają wzmocnić dźwięk za pomocą dowolnego wzmacniacza lub systemu PA.

Pickup Djembe

To w 100% syntetyczne djembe jest wyposażone w przetwornik Piezo, regulację głośności oraz gniazda wejściowe / wyjściowe do podłączenia do wzmacniacza lub PA. Syntetyczny naciąg djembe jest strojony mechanicznie. Instrument cechuje się dużym zakresem dynamicznym i dedykowany jest do kręgów perkusyjnych lub dużych występów na żywo. Syntetyczna budowa oznacza, że Meinl Percussion Pickup Djembe jest łatwy do strojenia i nie rozstraja się w wyniku zmiennych warunków pogodowych.

Professional Pickup Cajon Snare

Meinl Percussion Professional Pickup Cajon Snare to nowe możliwości dla cajonistów. Podwójne wewnętrzne zestawy werbli z wyłącznikiem, wyprostowana pozycja do gry i responsywna powierzchnia gry z białego jesionu amerykańskiego łączą w sobie znajomy charakter werbla z ciepłym soundem cajonu. Powierzchnia drewna jest teksturowana, aby uzyskać wyraźny dźwięk szczotek perkusyjnych, a komorowany korpus zapewnia ciepły dźwięk werbla.

Pasywny system przetwornika Piezo z kontrolą tonów basowych i werbla umożliwia miksowanie i wzmacnianie dźwięku przez wzmacniacz lub system PA. Werbel jest wyposażony w gniazdo 1/4" i oferowany jest z parą szczotek Meinl Standard Cajon Brushes z grubą wiązką nylonowego włosia dla tłustego ataku. Pasuje do każdego statywu na werbel.

https://meinlpercussion.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.