Nowości Meinl Percussion na 2021 rok

Dodano: 08.02.2021
Autor: Szymon Kubicki

Prezentujemy wybrane, najciekawsze nowości Meinl Percussion na 2021 rok, znacząco rozszerzające akustyczne brzmienia instrumentów marki.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Digital Cajon

Meinl Percussion Digital Cajon to pełnowymiarowy, cyfrowy cajon, który pozwala na poszerzenie opcji dźwiękowych i umożliwia ciche ćwiczenia. Korpus Digital Cajon jest wykonany z brzozy i został wyposażony w cztery gumowe pady triggerów na powierzchni uderzeniowej, które reagują wraz z zaprogramowanymi cyfrowymi samplami instrumentów Meinl i innych bębnów. Od cajonów i bongosów do bębnów rockowych, talerzy i tamburynów, jak zapewnia producent, "Meinl Percussion Digital Cajon tworzy pełny set perkusjonaliów lub zestaw perkusyjny".

Wytrzymałe pady są umieszczone w naturalnej pozycji do gry na cajonie, co zapewnia wygodę oraz pełną wrażliwość dla maksymalnie płynnej gry. Każdy pad tworzy swój własny, zsamplowany dźwięk cyfrowy, więc użytkownik ma pełną swobodę w tworzeniu kreatywnych rytmów. Cajon oferuje dziesięć kombinacji dźwięków, które można wybierać bez użycia rąk przy pomocy dołączonego do kompletu pedału nożnego lub naciskając przyciski znajdujące w górnej części instrumentu.

Digital Cajon jest idealny zarówno do występów z zespołem akustycznym jak i dostarczania mocnego podkładu rytmicznego w ustawieniach "z prądem". Gniazda wyjściowe jack 1/4" mocno i stereo pozwalają na przesłanie sygnału do dowolnego wzmacniacza lub systemu PA, a dopasowanie poziomu głośności następuje za pomocą dedykowanego pokrętła. 8-calowe gniazdo słuchawkowe pozwala na ćwiczenia i ciche granie w pojedynkę bez przeszkadzania domownikom i sąsiadom.

Dostępne brzmienia:

0 - Meinl Subwoofer Cajon + Meinl Tambourine,
1 - Meinl Snarecraft Cajon + Meinl Splash Cymbal,
2 - Meinl Cantina Line Artisan Cajon + Meinl Closed Hihat Cymbal,
3 - Meinl Slaptop Cajon + Hand Clap,
4 - Meinl Woodcraft Cajon + Meinl Crash Cymbal,
5 - Rock Drum Kit + Meinl Closed Hihat Cymbal,
6 - Drum Machine + Meinl Ride Cymbal,
7 - Meinl Marathon Classic Congas,
8 - Meinl Fibercraft Bongos + Meinl Percussion Block,
9 - Meinl Diego Galé Signature Timbales + Meinl Steel Craft Cowbell.

Speaker Cajon

Wewnątrz tego cajona, wykonanego w 100% z brzozy bałtyckiej znajdują się dwa 4,5-calowe głośniki o mocy 20 W, które pozwalają na odtwarzanie muzyki za pomocą telefonu. Jest to pełnowymiarowy cajon z dwoma wewnętrznymi, stałymi zestawami werbla i portem dźwiękowym zapewniającym naturalne brzmienie instrumentu. Głośnikami można sterować bezprzewodowo za pomocą telefonu lub wykorzystać gniazdo AUX, slot karty pamięci lub porty USB do importowania muzyki z innego urządzenia.

Meinl Percussion Speaker Cajon świetnie sprawdzi się do ćwiczeń muzycznych, dodawania pętli do zestawu akustycznego lub po prostu do zabawy przy akompaniamencie ulubionych piosenek. Panel sterowania w górnej części cajonu umożliwia łatwe zarządzanie muzyką i głośnością podczas gry.

Pickup Series Cajons

Meinl Percussion Pickup Cajons dostępne są w linii Snarecraft i Woodcraft Professional i zostały wyposażone w trzy przetworniki Piezo, dwa do dźwięków werbla, a trzeci do dźwięków basowych. Każdy cajon posiada pokrętła Volume i Tone, dzięki czemu użytkownik może łatwo znaleźć preferowany miks głośności i barwy. Gniazdo 1/4" pozwala na przesyłanie sygnału przez dowolny wzmacniacz lub system PA. Cajony zostały wykonane z brzozy bałtyckiej.

Pickup Snarecraft Series Cajon

Pickup Woodcraft Series Cajon

Meinl Percussion Pickup Jam Cajon ze stałymi wewnętrznymi werblami i pasywnym przetwornikiem Piezo jest idealny do grania w ruchu. Jego kompaktowa konstrukcja jest lekka i pozwala na łatwy transport w celu gry w kręgu perkusyjnym lub na koncercie akustycznym. Wykonany w Europie z brzozy bałtyckiej, Jam Cajon cechuje się świetny basowym uderzeniem, podczas gry w okolicach środkowej części i wydobywa werblowy slap gdy uderzany jest w górne rogi powierzchni do gry. Wewnętrzny przetwornik, pokrętło głośności i gniazdo wyjściowe 1/4" pozwalają wzmocnić dźwięk za pomocą dowolnego wzmacniacza lub systemu PA.

Pickup Djembe

To w 100% syntetyczne djembe jest wyposażone w przetwornik Piezo, regulację głośności oraz gniazda wejściowe / wyjściowe do podłączenia do wzmacniacza lub PA. Syntetyczny naciąg djembe jest strojony mechanicznie. Instrument cechuje się dużym zakresem dynamicznym i dedykowany jest do kręgów perkusyjnych lub dużych występów na żywo. Syntetyczna budowa oznacza, że Meinl Percussion Pickup Djembe jest łatwy do strojenia i nie rozstraja się w wyniku zmiennych warunków pogodowych.

Professional Pickup Cajon Snare

Meinl Percussion Professional Pickup Cajon Snare to nowe możliwości dla cajonistów. Podwójne wewnętrzne zestawy werbli z wyłącznikiem, wyprostowana pozycja do gry i responsywna powierzchnia gry z białego jesionu amerykańskiego łączą w sobie znajomy charakter werbla z ciepłym soundem cajonu. Powierzchnia drewna jest teksturowana, aby uzyskać wyraźny dźwięk szczotek perkusyjnych, a komorowany korpus zapewnia ciepły dźwięk werbla.

Pasywny system przetwornika Piezo z kontrolą tonów basowych i werbla umożliwia miksowanie i wzmacnianie dźwięku przez wzmacniacz lub system PA. Werbel jest wyposażony w gniazdo 1/4" i oferowany jest z parą szczotek Meinl Standard Cajon Brushes z grubą wiązką nylonowego włosia dla tłustego ataku. Pasuje do każdego statywu na werbel.

https://meinlpercussion.com/

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"