Michał Litwiniec

Dodano: 26.02.2021
Autor: Wojtek Andrzejewski

„Gong zabiera cię w podróż. Grając na nim, kieruje cię w stronę, w jaką poszła twoja intencja lub w stronę czyszczenia otoczenia, w jakim się znajduje (…)”.

O tajemniczych i zarazem najstarszych instrumentach na świecie, a także o muzykoterapii – wciąż niedocenianej sztuce leczenia ludzi dźwiękami – opowiada Michał Litwiniec z Niburu Project.

Kiedy wpisuje się w Google hasło „Michał Litwiniec”, wyskakują informacje: „Muzyk, kompozytor, happener, aktor. Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego”. Zdaje się, że algorytm sporo pominął. Zapomniał o tym, że jesteś znakomitym muzykoterapeutą.

Bez przesady z tym znakomitym. Jest to jedna z form mojej działalności i mojej ekspresji twórczej. Na tę ścieżkę trafiłem 12 lat temu i było to wynikiem moich poprzednich poszukiwań. Ale dźwięk ma potężną moc. Może zabić i może leczyć. Gongi, misy i instrumenty archaiczne, których używam w swoich sesjach, mają siłę oczyszczającą i relaksującą.

Mnie się przedstawiłeś jako multiinstrumentalista, a w istocie chciałem porozmawiać z tobą o muzykoterapii, gongach i misach tybetańskich, którymi operujesz w Niburu Project. Gongi to przecież szalenie niebezpieczny instrument. Można nim nastroić, ale i... rozstroić emocjonalnie człowieka.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.