Zildjian K Cluster

Dodano: 15.05.2019
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: ZILDJIAN

Tegoroczna nowość, która dzięki dystrybutorowi, firmie Musik Meyer, pojawiła się w naszej redakcji jeszcze przed targami NAMM, gdzie była prężnie prezentowana. Jest to jedna z dwóch zupełnych nowości 2019 od najstarszej firmy perkusyjnej świata.

Firma Zildjian skupia się na dwóch grupach blach w swoim katalogu. Są to światy talerzy A i właśnie K. Pierwsza grupa to teoretycznie talerze o bardziej pop-rockowym przeznaczeniu z jaśniejszym charakterem. Druga grupa skupia się na talerzach ciemniejszych, przeznaczonych do gry solowej i jazzowej. Oczywiście jest to bardzo płynny podział, ponieważ wzajemne światy mocno się przenikają. Zwróćcie uwagę, że wielkie firmy talerzowe idą właśnie w tym kierunku, czyli w stronę budowania grup tematycznych talerzy, a nie pojedynczych serii. Rodzina K to kilka serii blach, jak np. K Custom Dark, K Custom Hybrid, K Custom Special Dry, K Sweet, K Constantinople czy też po prostu K. I właśnie seria klasycznych talerzy K powiększyła się o 3 blaszki o nazwie Cluster.

CO TO JEST?

Jest to blacha w stylu normalnego crasha. Dostępna w trzech rozmiarach 16”, 18” i 20”, co oznacza, że firma nie ma zamiaru badać rynku, tylko od razu zaproponować trzy różne możliwości. Tym bardziej, co pokazuje praktyka, jest spora różnica w brzmieniu tych rozmiarów.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.