Nowy werbel Sonor Jost Nickel Signature

Dodano: 06.12.2019
Autor: Szymon Kubicki

Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy werbel firmy Sonor, sygnowany przez Josta Nickela.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jost Nickel jest jednym z najpopularniejszych niemieckich perkusistów nowej fali. Będąc zawodowym muzykiem sesyjnym i koncertowym, podobnie jak jemu współcześni Benny Greb, Marco Minnemann i nowa twarz Anika Nilles (jedna z jego uczennic), Jost wskazuje nowe kierunki w nowoczesnej grze na perkusji. Jako jeden z czołowych perkusistów-wykładowców jest autorem wielu szkół perkusyjnych. Ostatnio światło dzienne ujrzała jego książka Snare Book, która z miejsca stała się prawdziwym bestsellerem, i która będzie dodatkiem po pierwszej partii sygnowanych werbli Josta. Niedawno gościł u nas na Śląskim Festiwalu Perkusyjnym 2019.

Werbel Sonor Jost Nickel Signature posiada korpus w rozmiarze 14" x 6,25" i grubości 9 mm, na który składa się 14 warstw niemieckiego drewna bukowego najwyższej jakości. Krawędzie korpusu zostały ścięte pod kątem 45 stopni. Uwagę zwraca wykończenie instrumentu na wysoki połysk - lakierowi korpusu w barwie Piano Black towarzyszy srebrny pasek w wersji sparkle, który dobrze komponuje się z chromowanym hardware. Na osprzęt składają się obręcze Power Hoop 2,3 mm, maszynka z systemem Dual Glide oraz 24 strunowa sprężyna. Na dużej tabliczce znamionowej, poza logo producenta umieszczono sygnaturę Josta oraz jego wizerunek za perkusją.

 

https://www.sonor.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.