Wywiady

Maciek Gołyźniak

Maciek Gołyźniak

Jak on śmiał…? Maciek Gołyźniak daje pretekst, by znowu znaleźć się w centrum perkusyjnych wydarzeń i pojawić się na naszej okładce. Wydaje album solowy, który trafia pod skrzydła Polskich Nagrań i zostaje kolejnym wydawnictwem w ramach Polish Jazz.
Michał Jelonek

Michał Jelonek

W temacie bębniarzy przepytywaliśmy już gitarzystów, basistów, pianistów… Najwyższa pora porozmawiać ze skrzypkiem, szczególnie, gdy jest to muzyk, który lubi, jak bęben jest solidnie wbity.
Simon Phillips & Kaz Rodriguez

Simon Phillips & Kaz Rodriguez

Chyba nie ma wśród perkusistów lepszego eksperta od brzmienia bębnów jak Simon Phillips. Wielokrotnie o tym wspominaliśmy i podkreślaliśmy jego wielką wiedzę oraz doświadczenie, a także otwartość i umiejętność dostosowania się do potrzeb.
Sebastian Lanser

Sebastian Lanser

Muzyka zespołu Obscura nie należy ani do spokojnych, ani prostych. Wymagający repertuar to połączenie dużej dawki energii, zaplecza technicznego, ogrania i sporej dyscypliny. Najwyraźniej austriaccy perkusiści lubią takie środowisko.
Robert Rasz

Robert Rasz

Fachowiec z własną tożsamością, co jest coraz rzadziej spotykane w świecie instrumentalistów. Muzyk z charakterem, nieulegający szybkim modom, doskonale znający swoje miejsce i zakres obowiązków.
Mike Mangini

Mike Mangini

Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wirtuozów perkusji. Żaden bębniarz operujący na tak kosmicznym poziomie technicznym, grający w tak popularnym zespole, nie polaryzuje środowiska perkusyjnego jak Mike. Nie inaczej było po kolejnym występie Dream Theater w Polsce.
Igor Falecki

Igor Falecki

Niczym żywot bohatera filmu Truman Show, obserwowaliśmy perkusyjny rozwój Igora od bardzo wczesnych dziecięcych lat.
Neil Peart - wspomnienie

Neil Peart - wspomnienie

Był typem perkusisty, do którego ciężko zastosować określenie, że „jest jak…”. Z drugiej strony ciężko też powiedzieć, że olbrzymie rzesze perkusistów chciały dokładnie go naśladować. Nie dało się.
Piotr Pniak

Piotr Pniak

Luty to tradycyjnie już alfabet perkusyjny, gdzie prosimy uznanych rodzimych perkusistów o rozwinięcie haseł na każdą (no prawie…) literę alfabetu. W tej edycji postanowiliśmy przepytać jednego z najbardziej stanowczych perkusistów w Polsce, jakim jest Piotr Pniak!
Agnieszka Kołczewska

Agnieszka Kołczewska

Z Agnieszką Kołczewską, jedną z najlepszych polskich perkusjonistek w Polsce, a z pewnością w Lublinie, rozmawia Wojtek Andrzejewski.
Kuba Jabłoński (Lady Pank)

Kuba Jabłoński (Lady Pank)

Jest przedstawicielem naszego Złotego Pokolenia perkusistów połowy lat 90 zeszłego stulecia, kiedy to prawdziwa fala młodych uzdolnionych bębniarzy przejęła listy przebojów, grając u niemal wszystkich gwiazd polskiej muzyki, nowych i starych. Kuba został zwerbowany przez Jana Borysewicza i od ponad ćwierćwiecza odpowiedzialny jest za fundament muzyki Lady Pank.
Wiktoria Jakubowska

Wiktoria Jakubowska

Wiki ma niesamowicie silny kręgosłup! Chodzi tu oczywiście o kręgosłup muzyczny, a nie tylko fizyczną umiejętność dźwignięcia muzyki u artystów, z którymi gra, a są to m.in. Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System, Blauka, Karaś/Rogucki, Kasia Lins, Zvanai… Może zawstydzić niejednego perkusistę swoją wszechstronnością, zaradnością i pewnością.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"