Pavulon – „Ćwiczyłem coraz więcej, a grałem coraz gorzej.”

Dodano: 06.07.2021
Autor: Maciej Nowak, Salemia

Paweł Jaroszewicz jest jednym z niewielu polskich perkusistów, którzy znają koncertowe dechy praktycznie całego cywilizowanego świata. Od zachodnich rubieży Kanady, przez Rosję do Japonii czy na południe po Tasmanię.

W zeszłym roku wraz z pojawieniem się pandemii kompletnie zniknął i jak się okazało wirus nie miał tu wiele wspólnego chociaż przyczynił się do wielkich zmian, które miały nadejść, a z tego co opowiada nam w rozmowie wręcz powinny nadejść.

Drastyczne odcięcie się od mediów społecznościowych, a przede wszystkim odejście od samych bębnów. Pavulon po prostu wysiadł z perkusyjnego pociągu, który przecież nie lubi na nikogo czekać i pędzi wprost przed siebie, przynosząc nowe postaci, mniej lub bardziej trafione.

Pavulon ma jednak coś czego nie da się ugrać domową kamerką – kolosalne doświadczenie.  Za bębnami znany z solidności, ale też z fizycznego podejścia do zestawu, posiada rzadką umiejętność groove’ienia w szybkich tempach. 

Coś jednak się zatarło w tej maszynie, ale nie w nogach czy rękach, a w głowie.  Na szczęście kamień do jego groty zaczął się przesuwać i na świat wyjrzał odmieniony człowiek. Bębniarz, pełen zapału i energii, chęci do gry i tworzenia, otwarty na nowe wyzwania.  

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.