F. Madejski Cymbals

Dodano: 06.03.2021
Autor: Maciej Nowak

Z wielką przyjemnością prezentujemy rozmowę z Filipem Madejskim, polskim producentem talerzy perkusyjnych z siedzibą w Warszawie. 

(cały wywiad wraz z obszerną galerią znajdzie się w najnowszym wydaniu specjalnym magazynu Perkusista)

 

Od czasu do czasu pojawiają się w Polsce różni, mniej lub bardziej ambitni producenci werbli, pałek czy też nawet całych zestawów. Wielką dumą napawa doskonała jakość produktów Czarciego Kopyta, ale obróbka talerzy wydawała się być wciąż poza zasięgiem możliwości rodzimych pasjonatów. Dodatkowo w dobie dużych możliwości wyboru, nie tylko w ofercie potentatów, ale przede wszystkim wielu drobnych tureckich producentów, takie zajęcie zupełnie się nie kleiło z naszymi realiami. A jednak…             

Docieram do kompleksu starych fabryk, na pograniczu warszawskiego Targówka Fabrycznego, a legendarnych zakapiorskich Szmulek. Miejsce obecnie stało się obiektem działalności wielu przedsiębiorców. Przestrzeń wydaje się być wyśmienicie dopasowana do uprawiania kowalskiego rzemiosła. Filip Madejski zaprasza do środka i po minięciu kilku korytarzy okraszonych klasyczną lamperią, wkraczamy do jego talerzowej pracowni. Ścinki skrawanych talerzy, rozstawione kowadła, obok pomieszczenie z „choinkami” blach oraz rozstawiony zestaw Gretsch, który służy jako miejsce testowania nowych talerzy. Jakże świetnie dopasowany zestaw do charakteru produkowanych przez Filipa instrumentów.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"