Wywiady

Mark Richardson

Mark Richardson

Nie ma co ukrywać, że nasz gość najbardziej znany jest ze współpracy ze Skunk Anansie, które akurat w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Jednak kariera tego mocno bijącego perkusisty jest znacznie bogatsza…
Ewelina Hajda

Ewelina Hajda

Rozmawiamy z Eweliną Hajdą, wybitną i niezwykle urokliwą polską marimbistką, o jej pasji w pracy twórczej i gigantycznym instrumencie.
Tomasz Stukan (Polmuz)

Tomasz Stukan (Polmuz)

Marka perkusyjna, która jest częścią naszej polskiej perkusyjnej kultury. Chyba wszystkim perkusistom kojarzy się sentymentalnie, chociaż z jakością było – delikatnie mówiąc – mocno średnio.
Jerzy Piotrowski

Jerzy Piotrowski

Wielkie to szczęście, że Jurek Piotrowski wrócił kilka lat temu do aktywnego grania!
Marcin „Groh” Grośkiewicz (Portrety)

Marcin „Groh” Grośkiewicz (Portrety)

Michał Bryndal, Rafał Dutkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Qba Janicki, Jan Młynarski, Łukasz Moskal, Marcin Rak i Hubert Zemler razem, obok siebie, na jednym wydawnictwie. Jak powstał niezwykły winylowy album?
Michał „Dimon” Jastrzębski

Michał „Dimon” Jastrzębski

Bębniarz Lao Che, zespołu, który nie kłania się nikomu i mimo to lub może właśnie dzięki temu przyciąga od lat ogromne rzesze ludzi na swoje koncerty, a fani niecierpliwie oczekują kolejnych wydawnictw płytowych.
Karol Tomaszewski (Ninja Syndrom)

Karol Tomaszewski (Ninja Syndrom)

„Moim celem jest komponowanie nowoczesnych oraz kreatywnych partii w ten sposób, by brzmienie zespołu składało się w jedną spójną całość. Staram się również nie być monotonnym w swojej grze, więc cały czas próbuję przemycać do utworów coraz to nowsze rozwiązania” – Karol Tomaszewski trafił do formacji Ninja Syndrom w drodze przesłuchania.
Brann Dailor

Brann Dailor

Ciężko nie lubić tego perkusisty. Pracowity, poukładany, świadomy, ale jednocześnie ekspresyjny, oryginalny, pełen energii. To wszystko okraszone świetnym warsztatem perkusyjnym, który niewątpliwie jest wymagany w dość skomplikowanych, aczkolwiek bardzo melodyjnych kompozycjach ciężkiego Mastodon.
José J. Cortijo

José J. Cortijo

O swoich doświadczeniach edukacyjnych i muzycznych opowiada José J. Cortijo – jedyny w Niemczech profesor Perkusji Łacińskiej, wybitny muzyk sesyjny urodzony w Barcelonie.
Brent Fitz

Brent Fitz

Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.
Robert Luty

Robert Luty

Jest jednym z najbardziej zapracowanych polskich perkusistów, co jednak nie wiąże się z działalnością jakiegoś pojedynczego wielkiego projektu czy też super popularnego zespołu.
Luis Ribeiro

Luis Ribeiro

Nazwa koncertu The World of Hans Zimmer przy okazji którego gościliśmy Luisa w Polsce idealnie oddaje charakter gry tego instrumentalisty. Świat wielkiego kompozytora jest tożsamy z tym, jak podchodzi do muzyki Luis.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Tylko teraz:
Promocja na start: 1 miesiąc za 1 zł!