Wywiady

Tokhi

Tokhi

O początkach zespołu perkusyjnego Groove Army, który wystąpił na Meinl Percussion Festival, kręgach bębniarskich i społeczności Viva Rhythm, rozmawiamy z Tokhim – animatorem Drum Circle z Czech.
Marco Minnemann

Marco Minnemann

Strasznie ciężko nadążyć za Marco! Niemiecki perkusista o mocnych polskich korzeniach (jego mama jest Polką), jak tylko się rozkręci, mówi niesamowicie szybko i przy tym permanentnie się uśmiecha.
Grzegorz Grzyb (1971 - 2018)

Grzegorz Grzyb (1971 - 2018)

Grzesiek był wyjątkowo otwarty na życie, emanował radością i pomysłami. Nikogo nie faworyzując, ze wszystkimi był szczery i chętny do pomocy.
Calvin „Cee-Rod” Rodgers

Calvin „Cee-Rod” Rodgers

„Kocham grać na bębnach, to po prostu wspaniałe uczucie, kiedy siadam za zestawem i jest to takie moje intymne miejsce, gdzie mogę się modlić, pobyć sam i po prostu poczuć się lepiej”
Nicko McBrain

Nicko McBrain

Iron Maiden zupełnie naturalnie przestało udzielać wywiadów podczas trasy koncertowej. Robią to wyjątkowo, głównie celem wypełnienia zobowiązań wydawniczych, a i tak Nicko nie jest tym, który jest do tego odsyłany.
Rafał Habrajski

Rafał Habrajski

Jest to bezdyskusyjnie największy polski kanał perkusyjny na portalu Youtube. Drummers From Hell nie ocenia, nie indoktrynuje, niczego nikomu nie narzuca, nie bawi się w dziennikarstwo. Drummers From Hell po prostu prezentuje. Wszystko to prowadzi niezmordowanie jeden człowiek.
Andrzej "Pejo" Sieczkowski

Andrzej "Pejo" Sieczkowski

Z perkusisty stał się perkusjonistą. Specyficznym, bowiem jego zestaw nie składa się z klasycznych perkaszynów, spotykanych u muzyków, grających np. Latin. 
Arkadiusz Letkiewicz (Hunter)

Arkadiusz Letkiewicz (Hunter)

Niezwykle barwna postać naszej sceny perkusyjnej. Muzyk bębniący w zespole Hunter znany jest także ze swojej pracy w służbie policyjnej. Człowiek konkretny i rzeczowy, który ma jasno określone poglądy na sprawy związane z tym, co się dzieje obecnie w muzyce.
Chris Adler

Chris Adler

Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.
Krzysztof Gradziuk (RGG)

Krzysztof Gradziuk (RGG)

Nasz gość to doskonała definicja muzyka jazzowego. Muzyka jazzowego jakich teraz mało, dlatego z jeszcze większą przyjemnością prezentujemy rozmowę, która jest pełna stanowczych i jasnych twierdzeń. Uprzedzamy jednak, że lektura wywiadu skierowana jest do osób, które wiedzą co oznacza czytanie między wierszami i potrafią kojarzyć fakty.
Lars Ulrich

Lars Ulrich

Kiedy ostatnio Lars udzielał wywiadu magazynowi perkusyjnemu? Tak, żeby usiąść twarzą w twarz i nie gadać jedynie o promocji płyty, tylko spojrzeć na nią przez pryzmat bębnów lub po prostu pogadać o bębnach? Udziela się aktywnie w mediach, ale perkusyjne wywiady jakoś mu umykają. Nam jednak nie odmówił!
Paweł Ostrowski

Paweł Ostrowski

Nie mamy ich dużo na naszym rynku, dlatego każda polskojęzyczna publikacja edukacyjna przykuwa mocno naszą uwagę. Tym razem mamy pozycję, która podchodzi bardziej naukowo do kwestii ćwiczeń na bębnach. O tym wszystkim dokładnie opowie autor, doskonale znany wszystkim czytelnikom Perkusisty – Paweł Ostrowski.