Wywiady

Sebastian Lanser

Sebastian Lanser

Muzyka zespołu Obscura nie należy ani do spokojnych, ani prostych. Wymagający repertuar to połączenie dużej dawki energii, zaplecza technicznego, ogrania i sporej dyscypliny. Najwyraźniej austriaccy perkusiści lubią takie środowisko.
Robert Rasz

Robert Rasz

Fachowiec z własną tożsamością, co jest coraz rzadziej spotykane w świecie instrumentalistów. Muzyk z charakterem, nieulegający szybkim modom, doskonale znający swoje miejsce i zakres obowiązków.
Mike Mangini

Mike Mangini

Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wirtuozów perkusji. Żaden bębniarz operujący na tak kosmicznym poziomie technicznym, grający w tak popularnym zespole, nie polaryzuje środowiska perkusyjnego jak Mike. Nie inaczej było po kolejnym występie Dream Theater w Polsce.
Igor Falecki

Igor Falecki

Niczym żywot bohatera filmu Truman Show, obserwowaliśmy perkusyjny rozwój Igora od bardzo wczesnych dziecięcych lat.
Neil Peart - wspomnienie

Neil Peart - wspomnienie

Był typem perkusisty, do którego ciężko zastosować określenie, że „jest jak…”. Z drugiej strony ciężko też powiedzieć, że olbrzymie rzesze perkusistów chciały dokładnie go naśladować. Nie dało się.
Piotr Pniak

Piotr Pniak

Luty to tradycyjnie już alfabet perkusyjny, gdzie prosimy uznanych rodzimych perkusistów o rozwinięcie haseł na każdą (no prawie…) literę alfabetu. W tej edycji postanowiliśmy przepytać jednego z najbardziej stanowczych perkusistów w Polsce, jakim jest Piotr Pniak!
Agnieszka Kołczewska

Agnieszka Kołczewska

Z Agnieszką Kołczewską, jedną z najlepszych polskich perkusjonistek w Polsce, a z pewnością w Lublinie, rozmawia Wojtek Andrzejewski.
Kuba Jabłoński (Lady Pank)

Kuba Jabłoński (Lady Pank)

Jest przedstawicielem naszego Złotego Pokolenia perkusistów połowy lat 90 zeszłego stulecia, kiedy to prawdziwa fala młodych uzdolnionych bębniarzy przejęła listy przebojów, grając u niemal wszystkich gwiazd polskiej muzyki, nowych i starych. Kuba został zwerbowany przez Jana Borysewicza i od ponad ćwierćwiecza odpowiedzialny jest za fundament muzyki Lady Pank.
Wiktoria Jakubowska

Wiktoria Jakubowska

Wiki ma niesamowicie silny kręgosłup! Chodzi tu oczywiście o kręgosłup muzyczny, a nie tylko fizyczną umiejętność dźwignięcia muzyki u artystów, z którymi gra, a są to m.in. Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System, Blauka, Karaś/Rogucki, Kasia Lins, Zvanai… Może zawstydzić niejednego perkusistę swoją wszechstronnością, zaradnością i pewnością.
Adam Marszałkowski

Adam Marszałkowski

Stan spoczynku, o którym mowa w tytule, dotyczy wyłącznie zespołu Coma, ponieważ Adam Marszałkowski jako niezwykle ceniony fachowiec z kolosalnym doświadczeniem rozpoczyna nowy etap aktywności perkusyjnej.
Dariusz „Daray” Brzozowski

Dariusz „Daray” Brzozowski

Czy jest sens dowalać sobie zobowiązania, które tak naprawdę nie są w danej chwili do niczego potrzebne? Szczególnie, gdy mamy do czynienia z bardzo aktywnym studyjnie i koncertowo muzykiem, będącym wciąż w rozjazdach i którego zakres działania nie ogranicza się tylko do granic Polski.
Ginger Baker

Ginger Baker

W październiku 2019 roku pożegnaliśmy jedną z największych legend perkusyjnych. Ginger Baker miał ogromny wpływ na rozwój perkusji, a był przy tym nieznośnym człowiekiem, z którym bardzo trudno było wytrzymać.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.