Jak on śmiał…? Maciek Gołyźniak daje pretekst, by znowu znaleźć się w centrum perkusyjnych wydarzeń i pojawić się na naszej okładce. Wydaje album solowy, który trafia pod skrzydła Polskich Nagrań i zostaje kolejnym wydawnictwem w ramach Polish Jazz.
W temacie bębniarzy przepytywaliśmy już gitarzystów, basistów, pianistów… Najwyższa pora porozmawiać ze skrzypkiem, szczególnie, gdy jest to muzyk, który lubi, jak bęben jest solidnie wbity.
Chyba nie ma wśród perkusistów lepszego eksperta od brzmienia bębnów jak Simon Phillips. Wielokrotnie o tym wspominaliśmy i podkreślaliśmy jego wielką wiedzę oraz doświadczenie, a także otwartość i umiejętność dostosowania się do potrzeb.
Muzyka zespołu Obscura nie należy ani do spokojnych, ani prostych. Wymagający repertuar to połączenie dużej dawki energii, zaplecza technicznego, ogrania i sporej dyscypliny. Najwyraźniej austriaccy perkusiści lubią takie środowisko.
Fachowiec z własną tożsamością, co jest coraz rzadziej spotykane w świecie instrumentalistów. Muzyk z charakterem, nieulegający szybkim modom, doskonale znający swoje miejsce i zakres obowiązków.
Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wirtuozów perkusji. Żaden bębniarz operujący na tak kosmicznym poziomie technicznym, grający w tak popularnym zespole, nie polaryzuje środowiska perkusyjnego jak Mike. Nie inaczej było po kolejnym występie Dream Theater w Polsce.
Był typem perkusisty, do którego ciężko zastosować określenie, że „jest jak…”. Z drugiej strony ciężko też powiedzieć, że olbrzymie rzesze perkusistów chciały dokładnie go naśladować. Nie dało się.
Luty to tradycyjnie już alfabet perkusyjny, gdzie prosimy uznanych rodzimych perkusistów o rozwinięcie haseł na każdą (no prawie…) literę alfabetu. W tej edycji postanowiliśmy przepytać jednego z najbardziej stanowczych perkusistów w Polsce, jakim jest Piotr Pniak!
Jest przedstawicielem naszego Złotego Pokolenia perkusistów połowy lat 90 zeszłego stulecia, kiedy to prawdziwa fala młodych uzdolnionych bębniarzy przejęła listy przebojów, grając u niemal wszystkich gwiazd polskiej muzyki, nowych i starych. Kuba został zwerbowany przez Jana Borysewicza i od ponad ćwierćwiecza odpowiedzialny jest za fundament muzyki Lady Pank.
Wiki ma niesamowicie silny kręgosłup! Chodzi tu oczywiście o kręgosłup muzyczny, a nie tylko fizyczną umiejętność dźwignięcia muzyki u artystów, z którymi gra, a są to m.in. Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System, Blauka, Karaś/Rogucki, Kasia Lins, Zvanai… Może zawstydzić niejednego perkusistę swoją wszechstronnością, zaradnością i pewnością.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.