Sławomir Berny

Dodano: 26.01.2021
Autor: Maciej Nowak

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny perkusyjnej. W chwili, gdy gra na instrumentach perkusyjnych, jest to jak kluczowa przyprawa, która daje daniu finalny smak.

Mimo to niemal zawsze znajduje się w cieniu wielkich liderów lub innych bardziej ekspansywnych medialnie muzyków. Sławek jednak doskonale wie, co robi, dlatego właśnie jego bateria w telefonie musi być wytrzymała na częste połączenia w sprawie wspólnego grania.

Wspólnie z Jose Torresem są najbardziej znanymi polskimi muzykami, grającymi na instrumentach perkusyjnych. Setki nagrań i godzin programów telewizyjnych, jeszcze więcej koncertów i prowadzonych lekcji. Sławek w głosowaniu Polskich Nagród Perkusyjnych regularnie zajmuje pierwsze miejsce w kategorii perkusjonistów. Oddany w pełni muzyce, mocno pracujący nad własną duchowością i wnętrzem, nieustannie poszukujący równowagi i balansu. Jednocześnie bardzo świadomy i zorientowany, dokonuje wyborów i selekcji narzędzi, jakimi posługuje się na co dzień. Szanuje swoją prywatność, ale jest równolegle gotowy do dzielenia się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, które poparte są nie tylko wieloletnią praktyką na kolosalnym obszarze aktywności, ale też solidnym akademickim wykształceniem. Wiadomo, że jak ktoś potrzebuje świetnie zagranych partii perkusyjnych, to Sławek Berny jest zawsze na górze listy osób, do których się dzwoni z propozycją.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.