Sławomir Berny

Dodano: 26.01.2021
Autor: Maciej Nowak

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny perkusyjnej. W chwili, gdy gra na instrumentach perkusyjnych, jest to jak kluczowa przyprawa, która daje daniu finalny smak.

Mimo to niemal zawsze znajduje się w cieniu wielkich liderów lub innych bardziej ekspansywnych medialnie muzyków. Sławek jednak doskonale wie, co robi, dlatego właśnie jego bateria w telefonie musi być wytrzymała na częste połączenia w sprawie wspólnego grania.

Wspólnie z Jose Torresem są najbardziej znanymi polskimi muzykami, grającymi na instrumentach perkusyjnych. Setki nagrań i godzin programów telewizyjnych, jeszcze więcej koncertów i prowadzonych lekcji. Sławek w głosowaniu Polskich Nagród Perkusyjnych regularnie zajmuje pierwsze miejsce w kategorii perkusjonistów. Oddany w pełni muzyce, mocno pracujący nad własną duchowością i wnętrzem, nieustannie poszukujący równowagi i balansu. Jednocześnie bardzo świadomy i zorientowany, dokonuje wyborów i selekcji narzędzi, jakimi posługuje się na co dzień. Szanuje swoją prywatność, ale jest równolegle gotowy do dzielenia się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, które poparte są nie tylko wieloletnią praktyką na kolosalnym obszarze aktywności, ale też solidnym akademickim wykształceniem. Wiadomo, że jak ktoś potrzebuje świetnie zagranych partii perkusyjnych, to Sławek Berny jest zawsze na górze listy osób, do których się dzwoni z propozycją.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"