Polsko-brytyjskie bębnienie w Śląskim Planetarium

Dodano: 18.05.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Chorzowska Drumsetpro School zaprasza na kolejne spotkanie w formie perkusyjnego campu. Wydarzenie będzie poprzedzone specjalnym występem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Chorzowska szkoła Drumsetpro niejednokrotnie organizowała zajęcia z uznanymi artystami sceny polskiej i zagranicznej. Jest również zaangażowana w organizację cyklicznego wydarzenia, jakim są warsztaty Integration & Groove w Błażowej. Kolejna edycja przewidziana jest na drugą połowę sierpnia i wystąpią tam m.in. Michał Dąbrówka oraz Sławek Berny.

Z pewnością wiele osób pamięta również świetny obóz perkusyjny prowadzony przez Dereka Roddy w 2019 w Siemianowicach. Teraz przyszedł czas na kolejnego artystę, a miejsce, gdzie odbędą się zajęcia jest wyjątkowe.

Rytmicznie pod gwiazdami

Zanim uczestnicy rozpoczną zajęcia z brytyjskim gościem, w Planetarium Śląskiego Centrum Nauki, zagra gość specjalny Sławomir Berny. Jeden z najwybitniejszych polskich perkusjonistów i fenomenalny perkusista. Współpracuje z niezliczoną ilością artystów polskich i zagranicznych. Polski muzyk eksportowy, gotowy na muzyczne wyzwania, charakteryzujący się muzykalnością, kreatywnością i wyobraźnią, przy jednoczesnej wysoko rozwiniętej technice gry. Sławek Berny zagra wspólnie z Jakubem Grzechowiakiem - utalentowanym młodym twórcą muzyki elektronicznej. Skąd taki muzyczny mariaż? W czasie koncertu muzykom towarzyszyło będzie ponad 100 milionów gwiazd widocznych na sferycznym ekranie Planetarium Śląskiego, a także kosmiczne animacje przestawiające ciała niebieskie i obiekty głębokiego nieba. Panowie będą tworzyć muzykę towarzyszącą do tego niezwykłego pokazu.

Craig Blundell Camp

Raptem dwa dni później, również w multimedialnej sali Planetarium Śląskiego, brytyjski muzyk, znany chociażby z występów w zespole legendarnego muzyka rocka progresywnego Stevena Wilsona, poprowadzi trzydniowe warsztaty perkusyjne. Łącznie 21 godzin intensywnej nauki w zagadnieniach podzielonych na segmenty tematyczne:

  • technikę werblową
  • koordynację i grę na zestawie
  • nagrywanie
  • pracę w sekcji rytmicznej
  • granie w zespole

Craig wielokrotnie odwiedzał Polskę, zarówno jako artysta sceniczny, ale też prezenter sprzętu i edukator (np. podczas wspomnianego Integration & Groove).

Informacje

Sławek Berny i Jakub Grzechowiak - 17 czerwca (sobota) godz. 18:00

Craig Blundell Camp - 19-21 czerwca (poniedziałek-środa)

Miejsce – Planetarium, Śląski Park Nauki – Chorzów.

Szczegółowe informacje o obu wydarzeniach pod tym LINKIEM

 

Wydarzenie wspierane przez Gewa Drums, oficjalnego dystrybutora marki PAISTE w Polsce.

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.