Sebastian Lanser

Dodano: 04.06.2020
Autor: Artur Baran

Muzyka zespołu Obscura nie należy ani do spokojnych, ani prostych. Wymagający repertuar to połączenie dużej dawki energii, zaplecza technicznego, ogrania i sporej dyscypliny. Najwyraźniej austriaccy perkusiści lubią takie środowisko.

Nasze pierwsze spotkanie z Sebastianem miało miejsce na Tama Festival, czterdziestych urodzinach japońskiego producenta. Podczas koncertu w siedzibie firmy Meinl Distribution, która zajmuje się Tamą w tej części Europy, Sebastian dzielił scenę z naszym Darkiem „Darayem” Brzozowskim. Daray występował wtedy jako reprezentant ekstremalnego, wyczynowego bębnienia podczas, gdy Sebastian prezentował się w bardziej technicznych wersjach metalowego grania. Doprowadziło go to w zasadzie bezpośrednio do zdobycia etatu w uznanej formacji Obscura, która gościła niedawno w Polsce.

Okoliczności dołączenia do zespołu mogą być świetnym materiałem szkoleniowym dla wszystkich aspirujących do zawodowstwa perkusistów. Wspominane na wstępie wymagania i narodowość Sebastiana wywołują od razu skojarzenia z jego młodszym rodakiem, a naszym dobrym znajomym Kerimem Lechnerem. Sebastian wydaje się prezentować podobne podejście do uprawiania muzyki. Daleko mu do wchodzenia na imprezę razem z futryną. Jest mocno skupiony na swojej pracy i poza sceną nie ciągnie go do szaleństw. Zdaje sobie sprawę z wymogów, jakie stawia mu praca w zespole, a także wie o niestałości, jaka wiąże się z zawodem muzyka. Zadbał o swoje zaplecze, zainwestował w sprzęt i miejsce.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"