Sebastian Lanser

Dodano: 04.06.2020
Autor: Artur Baran

Muzyka zespołu Obscura nie należy ani do spokojnych, ani prostych. Wymagający repertuar to połączenie dużej dawki energii, zaplecza technicznego, ogrania i sporej dyscypliny. Najwyraźniej austriaccy perkusiści lubią takie środowisko.

Nasze pierwsze spotkanie z Sebastianem miało miejsce na Tama Festival, czterdziestych urodzinach japońskiego producenta. Podczas koncertu w siedzibie firmy Meinl Distribution, która zajmuje się Tamą w tej części Europy, Sebastian dzielił scenę z naszym Darkiem „Darayem” Brzozowskim. Daray występował wtedy jako reprezentant ekstremalnego, wyczynowego bębnienia podczas, gdy Sebastian prezentował się w bardziej technicznych wersjach metalowego grania. Doprowadziło go to w zasadzie bezpośrednio do zdobycia etatu w uznanej formacji Obscura, która gościła niedawno w Polsce.

Okoliczności dołączenia do zespołu mogą być świetnym materiałem szkoleniowym dla wszystkich aspirujących do zawodowstwa perkusistów. Wspominane na wstępie wymagania i narodowość Sebastiana wywołują od razu skojarzenia z jego młodszym rodakiem, a naszym dobrym znajomym Kerimem Lechnerem. Sebastian wydaje się prezentować podobne podejście do uprawiania muzyki. Daleko mu do wchodzenia na imprezę razem z futryną. Jest mocno skupiony na swojej pracy i poza sceną nie ciągnie go do szaleństw. Zdaje sobie sprawę z wymogów, jakie stawia mu praca w zespole, a także wie o niestałości, jaka wiąże się z zawodem muzyka. Zadbał o swoje zaplecze, zainwestował w sprzęt i miejsce.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.