Artur Żurek (Nocny Kochanek)

Dodano: 03.02.2021

Każdy szanujący się heavymetalowy zespół musi mieć w swoich szeregach porządnego bębniarza. Bez dobrego „fizycznego” daleko się nie ujedzie, nie ma mowy! Czujni, zawsze gotowi, bardzo sprawni, dynamiczni, świetnie operujący w różnych tempach. Tak właśnie prezentuje się nasz gość.

Zastanawiając się nad nagłówkiem doszliśmy do wniosku, że takie połączenie będzie najfajniejsze, chociaż z pewnością nie o nocnych podbojach naszego gościa będziemy rozmawiać.

Zespół otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii muzyki metalowej i patrząc na to, jak duża frekwencja towarzyszy koncertom Nocnego Kochanka wydaje się, że to wyróżnienie jest jak najbardziej uzasadnione. Teksty zespołu śpiewane są nie tylko przez tradycyjnych fanów metalu. To właśnie one są głównym nośnikiem kapeli, co nie oznacza, że muzyka schodzi na drugi plan. Wręcz przeciwnie. Połączenie obu elementów daje pełny obraz i tworzy klimat, który tak mocno przypadł do gustu wielu słuchaczom. Groteskowe teksty śpiewane poważnym tonem w akompaniamencie bardzo rzetelnej i równie poważnej muzyki z gatunku klasycznego heavy lub power metalu czyli tnących, ale melodyjnych gitar.

A skoro mowa o siarczystych riffach to jak by one wyglądały, gdyby nie solidny fundament rytmiczny? Nocny Kochanek może pochwalić się bardzo stabilnym budowniczym całej konstrukcji, dzięki któremu można swobodnie wydzierać się na koncertach o „smokach i gołych babach”.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.