Artur Żurek z nową marką bębnów

Dodano: 10.04.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Perkusista Nocnego Kochanka dołączył do oficjalnego grona użytkowników bębnów Tama Drums.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Artur Żurek, perkusyjna strzelba power metalowego zespołu Nocny Kochanek, gra obecnie na bębnach Tama Drums. Wybór zestawu wydaje się być idealny w kwestii charakteru i brzmienia zespołu.

Tama Artura Żurka

Artur wybrał serię Tama Starclassic Performer w wykończeniu Sky Blue Aurora, w rozmiarach:

  • 22”x16” bass
  • 10”x7” tom
  • 12”x8” tom
  • 14”x12” floor
  • 16”x14” floor
  • do tego werbel 14”x6.5”

Obecnie perkusista wraz z zespołem jest na serii koncertów w Wielkiej Brytanii. Artur na co dzień korzysta z talerzy marki Meinl, więc niniejszy mariaż jest jeszcze bardziej uzasadniony, biorąc pod uwagę, że Meinl i Tama są dystrybuowane przez ten sam podmiot. Artur Żurek: „Potrzebowałem zmiany brzmieniowej. Tama oferuje bardzo szerokie spektrum, jeżeli chodzi o sound, dlatego zdecydowałem się na taki krok. Patrząc przez pryzmat dotychczasowej, świetnej współpracy z Meinl jestem pewny, że i na tym polu będzie równie dobrze.”

Tama Starclassic Performer

W obecnej wersji to stosunkowo nowy model w katalogu Tama (sama seria Performer istnieje od połowy lat 90). Po zmianach związanych z dostępnością drewna na światowym rynku i limitami korzystania chociażby z drewna bubinga, firma zdecydowała się na zmianę konstrukcji korpusów Performera. Obecna odsłona to połączenie klonu i brzozy. Bęben basowy to 7 mm, gdzie mamy 5 warstw brzozy i 2 wewnętrzne klonu. Tomy, floory i werble to 6 mm i odpowiednio 4 do 2.

Taka zmiana nie jest czymś nowym w tej serii bębnów. Performer przechodził już w przeszłości transformację związaną z konstrukcją korpusów. Najpierw były to bębny typowo brzozowe, by w 2006 wprowadzić wersję B/B, gdzie do brzozy doszła bubinga. Po wspominanych obostrzeniach w Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), model wypadł z katalogu na 2 lata. Ostatecznie wrócił w 2021 roku w obecnej wersji klonowo-brzozowej. Warto wspomnieć, że w okresie zawieszenia Performera pojawił się zestaw Starclassic Walnut/Birch (orzech z brzozą), który przez wielu nazywany był umownie Performerem, jednak nigdy nie został tak oficjalnie nazwany przez Tamę. Obecnie widnieje w katalogu jako jeden z trzech Starclassiców (obok Starclassic Maple i Starclassic Performer). 

Link do profilu na stronie ARTUR ŻUREK TAMA

Foto: Max Weseli

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.