Tama wkracza z jubileuszowymi nowościami!

Dodano: 10.01.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Czy z okazji 50 rocznicy, Tama zasypie nas efektownymi, ale drogimi nowościami? Zacznijmy z „grubego bębna”, czyli od zestawów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

W tym roku marka Tama będzie się często przewijała na naszych łamach z racji swojej rocznicy. W takich sytuacjach firmy prezentują nowości, które są zazwyczaj – delikatnie mówiąc – dość kosztowne. W efekcie mało kogo na nie stać i siła marketingowa nie jest zbyt duża. Co zrobiła Tama? Zobaczmy na przykładzie dwóch zestawów perkusyjnych, które zostały przygotowane specjalnie na ten rok.

Nasza wizyta w fabryce TAMA

Tama 50th Limited Superstar Reissue

Po prostu nie było takiej możliwości, żeby nie pojawiła się reedycja Superstar! Stworzone raptem 2 lata po powstaniu firmy, po okresie burzliwych prac nad kolejnymi zestawami. Japończycy ze względów ekonomicznych musieli znaleźć inny budulec niż amerykański klon. Postawiono na miejscową brzozę.

Poniższy zestaw to korpusy składające się z 6 warstw o łącznej grubości 9 mm. Potężny atak i głęboki dół. W pełni stylizowane wykończenie i osprzęt bębnów. Dostępny w 4 kolorach: Aqua Marine, Cherry Wine, Super Mahogany i Super Maple.

Rozmiary:

22"x14" Bass
10"x8" Tom
12"x8" Tom
16"x16" Floor

Cena zestawu rozsądna - 8796 zł

Tama 50th Limited Starclassic Mirage

W ciągu ostatnich dwóch dekad Tama wypuszczała limitowane edycje zestawów akrylowych.

Jak chociażby Starclassic Mirage w 2007 roku. Teraz seria, również w wersji limitowanej, wraca przy okazji 50 rocznicy. Właściwości akrylu są ogólnie znane i w zasadzie nic nowego w tej kwestii tu nie uświadczymy. Wszystko rozbija się o to, jak bębny są „ubrane”, dlatego Tama mocno przyłożyła się do osprzętu z czarnego niklu. Wersja przezroczysta z pewnością ucieszy każdego scenicznego czy też telewizyjnego „świetlika”. Bęben basowy z korpusami grubości 6,5mm. Reszta bębnów 5,5mm akrylu.

Konfiguracja zestawu:

22"x16" Bass
10"x7" Tom
12"x8" Tom
14"x12" Floor
16"x14" Floor

Cena zestawu, jak na akryl, bardzo interesująca – 10996zł

Werbel jest w wersji oddzielnej. Jego parametry to:

Rozmiar: 14"x6,5"
Korpus: 5,5mm
Lugi: MSL-SCTBN
Obręcze: Odlewane -DieCast (10 śrub)
Maszynka i tył: MLS30ABN/MLS30BBN
Sprężyny: 20 Super Sensitive Hi-Carbon (MS20RL14C)
Kolor katalogowy: Crystal Ice (CI)
Cena: 1976 zł

Więcej nowości i ciekawostek na temat marki Tama już wkrótce!

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.