Wywiady

Sławomir Berny

Sławomir Berny

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny perkusyjnej. W chwili, gdy gra na instrumentach perkusyjnych, jest to jak kluczowa przyprawa, która daje daniu finalny smak.
Martin Krendl

Martin Krendl

W 2012 roku był jednym z najpopularniejszych cajonerów na YouTube. Coverem „Rosanna” zagranym nie tylko dłońmi, ale też palcami i paznokciami w bardzo charakterystyczny sposób na tapie cajonu, stworzył i po dziś dzień rozwija całkowicie nowy styl gry na tym instrumencie. Co dziś porabia Martin Krendl?
Radosław Bolewski

Radosław Bolewski

Z Radkiem Bolewskim – wokalistą i perkusistą duetu Bolewski & Tubis, kompozytorem, wykładowcą w Akademii Muzycznej w Łodzi, a także bębniarzem Krystyny Prońko i wielu innych artystów, z którymi występuje sesyjnie, rozmawia Wojtek Andrzejewski.
Maciek Gołyźniak

Maciek Gołyźniak

Jak on śmiał…? Maciek Gołyźniak daje pretekst, by znowu znaleźć się w centrum perkusyjnych wydarzeń i pojawić się na naszej okładce. Wydaje album solowy, który trafia pod skrzydła Polskich Nagrań i zostaje kolejnym wydawnictwem w ramach Polish Jazz.
Michał Jelonek

Michał Jelonek

W temacie bębniarzy przepytywaliśmy już gitarzystów, basistów, pianistów… Najwyższa pora porozmawiać ze skrzypkiem, szczególnie, gdy jest to muzyk, który lubi, jak bęben jest solidnie wbity.
Simon Phillips & Kaz Rodriguez

Simon Phillips & Kaz Rodriguez

Chyba nie ma wśród perkusistów lepszego eksperta od brzmienia bębnów jak Simon Phillips. Wielokrotnie o tym wspominaliśmy i podkreślaliśmy jego wielką wiedzę oraz doświadczenie, a także otwartość i umiejętność dostosowania się do potrzeb.
Sebastian Lanser

Sebastian Lanser

Muzyka zespołu Obscura nie należy ani do spokojnych, ani prostych. Wymagający repertuar to połączenie dużej dawki energii, zaplecza technicznego, ogrania i sporej dyscypliny. Najwyraźniej austriaccy perkusiści lubią takie środowisko.
Robert Rasz

Robert Rasz

Fachowiec z własną tożsamością, co jest coraz rzadziej spotykane w świecie instrumentalistów. Muzyk z charakterem, nieulegający szybkim modom, doskonale znający swoje miejsce i zakres obowiązków.
Mike Mangini

Mike Mangini

Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wirtuozów perkusji. Żaden bębniarz operujący na tak kosmicznym poziomie technicznym, grający w tak popularnym zespole, nie polaryzuje środowiska perkusyjnego jak Mike. Nie inaczej było po kolejnym występie Dream Theater w Polsce.
Igor Falecki

Igor Falecki

Niczym żywot bohatera filmu Truman Show, obserwowaliśmy perkusyjny rozwój Igora od bardzo wczesnych dziecięcych lat.
Neil Peart - wspomnienie

Neil Peart - wspomnienie

Był typem perkusisty, do którego ciężko zastosować określenie, że „jest jak…”. Z drugiej strony ciężko też powiedzieć, że olbrzymie rzesze perkusistów chciały dokładnie go naśladować. Nie dało się.
Piotr Pniak

Piotr Pniak

Luty to tradycyjnie już alfabet perkusyjny, gdzie prosimy uznanych rodzimych perkusistów o rozwinięcie haseł na każdą (no prawie…) literę alfabetu. W tej edycji postanowiliśmy przepytać jednego z najbardziej stanowczych perkusistów w Polsce, jakim jest Piotr Pniak!
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"