Wywiady

MiniSub, czyli nowy wymiar subkicka, opowiada twórca - Filip Hałucha

MiniSub, czyli nowy wymiar subkicka, opowiada twórca - Filip Hałucha

Realizator i producent, który o rejestracji bębnów mógłby rozmawiać godzinami. Woli jednak przekuwać słowa w czyn, czego doskonałym przykładem jest jego najnowszy projekt.
Krzysztof Grabowski (DEZERTER)

Krzysztof Grabowski (DEZERTER)

Chwilę przed swoim 40leciem Dezerter wydał – i mówię to z pełnym przeświadczeniem – jeden ze swoich najlepszych albumów. Kłamstwo to nowa prawda to płyta zwarta, mocna muzycznie jak i tekstowo, świeża i pełna energii, której może panom pozazdrościć wielu o połowę młodszych muzyków. Mój rozmówca nie tylko punktuje na niej niesłychanie celnie polską rzeczywistość, ale i udowadnia, że punk może być nie tylko wkurwiony, ale różnorodny i ciekawy.
F. Madejski Cymbals

F. Madejski Cymbals

Z wielką przyjemnością prezentujemy rozmowę z Filipem Madejskim, polskim producentem talerzy perkusyjnych z siedzibą w Warszawie. 
Michał Litwiniec

Michał Litwiniec

„Gong zabiera cię w podróż. Grając na nim, kieruje cię w stronę, w jaką poszła twoja intencja lub w stronę czyszczenia otoczenia, w jakim się znajduje (…)”.
Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak

Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak

Najnowszy album Luxtorpedy to doskonała okazja, by kolejny raz przyjrzeć się popularnemu Krzyżykowi, tym razem od strony studyjnych mikrofonów.
Emilia Karolina Sitarz

Emilia Karolina Sitarz

„Coraz rzadziej patrzę na podziały, grupy instrumentów, gatunki muzyki. To wszystko tworzy jeden wszechświat, warto czasami odwiedzić inną planetę, choćby w niewygodnym skafandrze".
Gniewomir Tomczyk

Gniewomir Tomczyk

Często wspominamy, że konsekwencja jest jednym z najważniejszych czynników w drodze do osiągnięcia sukcesu na współczesnej scenie muzycznej. Zresztą nigdy łatwo nie było, a rok 2020 specjalnym wyjątkiem w tej kwestii nie jest… delikatnie mówiąc.
Wojtek Cugowski

Wojtek Cugowski

Lubi przyłożyć z prawej łapy i osadzić konkretny riff. Potrzebuje do tego solidnych pleców, czyli konkretnego bębniarza, który zbuduje mocny, stabilny grunt dla całej kompozycji.
Artur Żurek (Nocny Kochanek)

Artur Żurek (Nocny Kochanek)

Każdy szanujący się heavymetalowy zespół musi mieć w swoich szeregach porządnego bębniarza. Bez dobrego „fizycznego” daleko się nie ujedzie, nie ma mowy! Czujni, zawsze gotowi, bardzo sprawni, dynamiczni, świetnie operujący w różnych tempach. Tak właśnie prezentuje się nasz gość.
Sławomir Berny

Sławomir Berny

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny perkusyjnej. W chwili, gdy gra na instrumentach perkusyjnych, jest to jak kluczowa przyprawa, która daje daniu finalny smak.
Martin Krendl

Martin Krendl

W 2012 roku był jednym z najpopularniejszych cajonerów na YouTube. Coverem „Rosanna” zagranym nie tylko dłońmi, ale też palcami i paznokciami w bardzo charakterystyczny sposób na tapie cajonu, stworzył i po dziś dzień rozwija całkowicie nowy styl gry na tym instrumencie. Co dziś porabia Martin Krendl?
Radosław Bolewski

Radosław Bolewski

Z Radkiem Bolewskim – wokalistą i perkusistą duetu Bolewski & Tubis, kompozytorem, wykładowcą w Akademii Muzycznej w Łodzi, a także bębniarzem Krystyny Prońko i wielu innych artystów, z którymi występuje sesyjnie, rozmawia Wojtek Andrzejewski.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"