Dirk Verbeuren - Megadeth

Dodano: 15.03.2023
Autor: Maciej Nowak

Przykład wytrwałości, ciężkiej pracy, pokory oraz wielkiego oddania do tego co robi. Ten niesamowicie skromny facet zasiadł na tronie bębniarza Megadeth, ze wszystkimi honorami.

Megadeth przeżywa drugą młodość. Ich ostatni album „The Sick, the Dying... and the Dead!” zebrał zasłużone pochwały na całym świecie. Także w naszej redakcji jednogłośnie stwierdziliśmy, że jest to najlepsza płyta zespołu od czasów legendarnego składu Mustaine-Ellefson-Friedman-Menza. Duża w tym zasługa Dirka Verbeurena.

Dirk to typowy „prawdziwek”, czyli artysta jedyny w swoim rodzaju, świetny instrumentalista z własnym charakterem i osobowością, która przejawia się zarówno w jego grze, jak i zestawie perkusyjnym. Patrząc na niego, nie mamy typowego, współczesnego perkusyjnego kopiuj-wklej. To facet oryginalny, który przez lata przebijał się sumiennie przez świat bębnów, by wreszcie znaleźć miejsce w legendarnym thrash metalowym zespole. Jego obecność mocno wpłynęła na świeżość i jakość współczesnego Megadeth.

Dirk wielokrotnie odwiedzał Polskę, zarówno solo jak i z zespołami. Niedługo nadarzy się okazja by ponownie przyjrzeć mu się z bliska i to w świetnym materiale muzycznym!

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.