Wykop: Dirk Verbeuren (Megadeth)

Dodano: 12.05.2020
Autor: Maciej Nowak

Perkusista zespołu Megadeth gościł ostatnio na polskich deskach, gdzie jak zawsze dawał z siebie wszystko. Dzięki swojemu oddaniu zdobył sympatię fanów i duże uznanie wśród sympatyków solidnego bębnienia.

Sympatyczny Belg odwiedzał Polskę także prezentując się solo na scenie, gdzie przedstawiał ścieżki bębnów nie tylko Megadeth, ale i innych kapel, z którymi grał w przeszłości. Obecnie to legenda thrash metalu jest jego głównym zajęciem, dlatego bębny ma dostosowane do tego zespołu, zarówno pod kątem muzycznym, jak i wizualnym, co przejawia się w kilku detalach.

Patrząc na jego zestaw już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z mocniejszym uderzeniem i to perkusisty, który raczej nie ma wykształcenia akademickiego, co oczywiście nie jest tu żadną ujmą. Po prostu szybka diagnoza, jaką można wykonać biorąc pod uwagę kilka elementów. Ustawienie tomów, dwa bębny basowe, modele blach w konkretnych pozycjach, tu nie ma złudzeń co do tego, że będziemy uskuteczniać gonitwy i szybkie przejścia.

Oprócz tego cały montaż zestawu na mocnych ramach, które pełnią rolę stabilizacyjną, ale też wizualną. Dirk pamięta także o tym aspekcie. Specjalne grafiki znajdujące się na talerzach nie są może widoczne z poziomu widowni, ale przy okazji takich analiz zestawu są wspaniałym smaczkiem i świadczą też o indywidualności perkusisty.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.