Krzysztof Gradziuk - „RGG nie jest gwiazdą pop-jazzu”

Dodano: 09.11.2021
Autor: Magazyn Perkusista

Najnowsze wydawnictwo uznanego trio RGG to dawka muzycznej ekspresji, przez którą nie każdy będzie w stanie przejść i nie ma co tu w ogóle udawać, że jest inaczej.

Teoretycznie, zgodnie z typowym dziennikarskim tonem powinniśmy tu tryskać analizami i porównaniami. Tymczasem po kolejnym przesłuchaniu i reakcji ludzi w redakcji pojawiło się pytanie – czemu miałby służyć nasz wywiad? Kolejnym przerzucaniem się nazwami i szpanowaniem przed czytelnikami znajomością awangardy? Doszliśmy do wniosku, by nie przywdziewać tu tego pretensjonalnego płaszcza, w efekcie powstał wywiad prowadzony w tonie jakim nigdy nie posługiwaliśmy się wcześniej. Ruszamy całą redakcją!

Najnowszy album zespołu RGG „Mysterious Monuments On The Moon”.

Przed Państwem Krzysztof Gradziuk z trio RGG – artysta perkusista, wybitny wirtuoz, z wyraźnie określoną tożsamością muzyczną. Bębniarz stanowczy, bezkompromisowy, ale jednocześnie pokorny i głodny permanentnego rozwoju, co jest efektem olbrzymiej świadomości jaką posiada.

Krzysztof, ja nie rozumiem tej muzyki i ciężko mi uwierzyć, że jest szerokie grono, które faktycznie to rozumie. Chciałbym wiedzieć o tym więcej, powiedz mi proszę, wytłumacz. Jak mam słuchać tej płyty? Mam z tym problem.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.