Kuba Jabłoński (Lady Pank)

Dodano: 19.03.2020

Jest przedstawicielem naszego Złotego Pokolenia perkusistów połowy lat 90 zeszłego stulecia, kiedy to prawdziwa fala młodych uzdolnionych bębniarzy przejęła listy przebojów, grając u niemal wszystkich gwiazd polskiej muzyki, nowych i starych. Kuba został zwerbowany przez Jana Borysewicza i od ponad ćwierćwiecza odpowiedzialny jest za fundament muzyki Lady Pank.

Kazik Staszewski dostrzegł młodego bębniarza, gdy ten bębnił sobie w zespole Gardenia. Wokalista Kultu ostatecznie zaprosił Kubę do swojego nowego, mocnego projektu Kazik Na Żywo. Piosenki Celina, Artyści, Spalam się, Nie ma litości stały się prawdziwymi klasykami, śpiewanymi przez tysiące fanów. Zespołom Kazika zawsze towarzyszy wysoka jakość, dlatego artysta doskonale wiedział, że młody pałker sprawdzi się idealnie. To przykuło uwagę Jana Borysewicza, który był w trakcie wskrzeszania Lady Pank.

Kuba opowiadał nam kiedyś: „Pamiętam, że mój dobry kolega, który go znał, przeprowadzając wywiad z Janem dowiedział się, że poszukuje bębniarza. Powiedział mu, że jest tu taki młody, obiecujący... Janek na to: „Tak? To gdzie mogę go posłuchać? Za tydzień, w klubie z Kazikiem.” Przyszedł, posłuchał i później dostałem telefon, że chce się ze mną spotkać.”

Świeża krew, dynamit w łapach i nogach doskonale wpisywały się w ówczesne preferencje słynnego gitarzysty. Tak zaczęła się współpraca z jednym z najbardziej zasłużonych polskich zespołów rockowych. Wykształcony muzycznie bębniarz na dobre osiadł w zespole i można tutaj się zastanowić, czy aby nam nieco nie podrdzewiał, co zdarza się nagminnie w przypadku regularnych perkusistów zespołów takiego formatu. Przeglądając kolejne lata możemy być jednak spokojni.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Powiązane artykuły
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.