Shannon Larkin (Godsmack)

Dodano: 14.11.2019
Autor: Przemek Łucyan

O przebojowości nowej płyty, graniu ze złamanym obojczykiem, przestrzennych beat’ach oraz najlepszym na świecie siedzisku dla bębniarzy opowiedział mi niezwykle sympatyczny gaduła, jakim okazał się być Shannon Larkin.

Przemek Łucyan: Witaj, świetnie was widzieć ponownie w Polsce. Śledzę wasze social media i chyba śmiało można powiedzieć, że trasa jest sukcesem?

Shannon Larkin: Zdecydowanie! Jak do tej pory szczerze mogę przyznać, że nie było złego koncertu! Za każdym razem publiczność jest naprawdę aktywna, energiczna, doskonale reaguje na nowe utwory. A to też dla nas bardzo ważne. Jesteśmy szczęśliwi będąc tu, gdzie jesteśmy jako zespół.

Nowy album When Legends Rise jest dla mnie niezwykle przebojowy, przyjazny radiowo, bardzo wpadający w ucho, ale nadal trzymający rockowy poziom. Czy ta przebojowość i piosenkowość była waszym celem?

Wydajemy płyty mniej więcej co cztery lata, to sporo czasu. To, o czym mówisz, nie było specjalnie planowane, ale po prostu się wydarzyło, jak zaczęliśmy pracę nad płytą. Pisanie i nagranie płyty zajmuje nam zazwyczaj około roku. Potem przez dwa lata jesteśmy w trasie, a kolejny rok mamy od siebie wolne, co jest prawdziwym błogosławieństwem. Może to brzmi zaskakująco, ale takie podejście utrzymało ten zespół razem przez ponad dwadzieścia lat. Odstępy czasu mają również wpływ na to, że każdy kolejny album jest nieco inny niż poprzednie. Mamy lidera, który ma wyraźną i silną wizję tego, czym jest i ma być Godsmack. To on stworzył ten zespół. On nas do niego zaprosił, więc w naturalny sposób podążamy za jego wizją. Tak więc, gdy za każdym razem przynosi nową wizję brzmienia płyty, proponuje nowego producenta, jesteśmy otwarci na to, co chce osiągnąć.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.