Nick Menza - Megalife

Dodano: 12.02.2019

Autobiografia Nicka Menzy, znanego głównie z zespołu Megadeth.

NAPĘD: Nick Menza przy udziale J. Marshalla Craiga

TYP SILNIKA: anglojęzyczna autobiografia w wersji drukowanej

TRASA: Nick Menza, znany głównie z zespołu Megadeth, zmarł tragicznie na scenie w 2016 roku. Niniejsza książka ukazała się całkiem niedawno, więc od razu pojawia się pytanie, kto ją napisał? Nick zza grobu? W sumie tak. Odpowiedź jest bardzo prosta. Podobnie, jak w wielu podobnych przypadkach, artysta współpracuje z kimś, kto swobodnie włada piórem i tym samym przenosi na papier jego myśli. Okazuje się, że Nick tak robił od dawna, przez co książka nie jest jakimś wynurzeniem obserwatora, tylko zapisem wielu wypowiedzi muzyka na przestrzeni lat. W związku z tym nie ma tu klasycznego układu i mamy do czynienia z wieloma rozdziałami luźnie ułożonymi w kolejności. Co ciekawe, książka jest przez to bardzo przyjemna i wygodna w konsumpcji, szczególnie dla tych, co w codziennym pędzie nie mogą poświęcić jednorazowo dużo czasu na czytanie. A jest tu co czytać!

Oczywiście Nick skoncentrowany jest głównie na swojej bytności w Megadeth, ale poruszone są tu też tematy jego fascynacji zjawiskami nadprzyrodzonymi, dzieciństwem (jego tata Don Menza jest uznanym saksofonistą), twórczości pozamuzycznej. Bardzo ciekawe są historie związane z pierwszymi zespołami Nicka. Wszystko w dawce wystarczającej, która nie powoduje znużenia, poza tym wspomniany układ książki pozwala na swobodny dobór wątków, który nas interesuje. Główny temat Megadeth to nie tylko temat Dave’a Mustaine’a i sytuacji z 1998 roku, kiedy Nick został wyrzucony z kapeli, ale też opis wielu przygód zespołu. Jak bardzo uzależnienie narkotykowe Mustaine’a wywracało kolejne szanse dla Megadeth od trasy z Aerosmith począwszy po kierunek muzyczny zespołu. To wszystko w wygodnym formacie na fajnym papierze w towarzystwie wielu czarnobiałych zdjęć oraz kilkustronicowej wkładki z kolorowymi fotkami.

ODCINKI SPECJALNE: Historie związane z Buddym Richem, z którym Nick miał bezpośrednio do czynienia przez pracę ojca. Opowieść o dołączeniu do… Slayer (!) Oczywiście dokładny opis dnia wyrzucenia z Megadeth. Wreszcie wspólna podróż samolotem z… bardzo znaną artystką i mamą jeszcze bardziej znanego artysty (nie zdradzamy).

WRAŻENIA Z JAZDY: Bardzo przejrzyście napisana i ułożona książka. Język angielski na poziomie dostępnym dla bardzo dużego grona odbiorców. Pozycja przeznaczona nie tylko dla fanów Nicka Menzy czy też Megadeth, ale dla wszystkich perkusistów z racji wielu informacji i opisów z życia zespołu i relacji między muzykami. Mniej o samym graniu, więcej o tym, jak wygląda branża i z czym musi się zmagać perkusista zespołu metalowego.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"