Paweł Ostrowski - Perkusista stylowy

Dodano: 19.02.2019

Perkusista stylowy, czyli polskojęzyczna szkoła na perkusję Pawła Ostrowskiego.

NAPĘD: Paweł Ostrowski

TYP SILNIKA: polskojęzyczna szkoła na perkusję w wersji drukowanej (216 stron) w oprawie spiralnej z materiałami do ściągnięcia w formacie MP3

TRASA: Wrocławski perkusista Paweł Ostrowski znany również z naszego magazynu pokusił się o wydanie na przestrzeni niemal roku dwóch książek edukacyjnych. Jest to wyczyn godny uwagi zważywszy, jak wygląda współczesna percepcja w zalewie danych, jakimi jesteśmy bombardowani. Wydawnictwo, czy to książkowe jak w tym przypadku, czy też nawet w wersji elektronicznej wymaga koncentracji i uwagi. Dodatkowo na rynku jest cała masa książek i szkółek perkusyjnych. Mimo, że są głównie w języku angielskim, specyfika języka perkusyjnego ułatwia korzystanie z nich nawet przy braku umiejętności operowania płynnym angielskim.

Paweł wybrał tu 12 stylistyk muzycznych, w których mamy po 4 lekcje. W każdy nowy rozdział wprowadza nas urocza modelka za bębnami, co już widzieliśmy, chociażby przy okazji szkół w Perkusiście. Style muzyczne są dobrane bardzo rozsądnie z perspektywy polskiego perkusisty i tego, jak wygląda nasza rodzima scena, co nie oznacza, że Paweł nie wprowadza nas też w bardziej egzotyczne klimaty. Mamy możliwość wykonania pierwszych kroków i wskazywany jest odpowiedni kierunek rozwoju. Dodatkowo autor dodał jako bonus techniki gry shakerami i szczotkami, co oczywiście pomoże w pracy nad wybranymi stylami. Szkoła nie tylko uczy gry w danym klimacie muzycznym, ale też uczy czytania notacji, mimo, że lekcje wspierane są materiałami audio, które są do ściągnięcia ze strony autora.

Jedynym „minusem” jest jedynie to, że wymaga ona uczciwego zaangażowania uczącego, co obecnie przychodzi wielu z dużym trudem. I jeszcze jedna prozaiczna sprawa – oprawa. Oprawa spiralna nie wygląda może bardzo ekskluzywnie, ale jest piekielnie wygodna podczas aktywnego korzystania z książki! Szczególnie tak, jak tu, gdzie mamy ponad 200 stron, jest to bezwzględnie najlepsze rozwiązanie.

ODCINKI SPECJALNE: Bardzo rozsądny dobór gatunków muzycznych dla polskiego perkusisty. Dokładny opis stylistyk i rekomendacje muzyczne na końcu każdego z działów.

WRAŻENIA Z JAZDY: Ambitne przedsięwzięcie. Paweł wykonał kolejny raz kawał roboty i szkoda by było, gdyby jego wysiłek nie został doceniony. Tym bardziej, że szkoła ma dużą wartość merytoryczną, głównie dla perkusistów początkujących i amatorów, chociaż także bardziej zaawansowani będą mogli zagłębić się mocniej w stylistyki muzyczne, które do tej pory były im obce. Czy jest to szkoła na nasze czasy? Z pewnością jest to wartościowa pozycja edukacyjna.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"