Meller Gołyźniak Duda - Live

Dodano: 07.12.2018
Pojemność silnika (Ocena perkusisty)

85 /100
Pojemność baku (Ocena płyty)

75 /100

Zapis koncertu trio Meller Gołyźniak Duda podczas festiwalu Ino-Rock w Inowrocławiu.

NAPĘD: Maciek Gołyźniak

TYP SILNIKA: art rock, rock progresywny, eksperymentalny

TRASA: Album Breaking Habits trio Meller, Gołyźniak, Duda zrobił swego czasu całkiem przyjemne zamieszanie. Projekt przyciągnął sporą uwagę ludzi, lubiących dobrego art rocka. Niniejszy album to rejestracja koncertu, jaki panowie zagrali w Inowrocławiu podczas festiwalu Ino-Rock. Ogólnie trio nie zagrało zbyt dużo koncertów i wątpliwe, by pojawił się kolejny album studyjny, chociażby z racji tego, że Mariusz Duda korzysta w Riverside z usług Maćka Mellera. Ciężko więc spodziewać się następcy Breaking Habits, troszkę szkoda, bo Maciek i Mariusz tworzą świetną sekcję!

Najważniejszą cechą opisywanego albumu jest jego duża organiczność. W dobie bardzo brutalnie korygowanych płyt koncertowych ten występ jest bardzo przyjemnym odtworzeniem wykonania na żywo. Słychać tu i tam jakieś lekkie zabrudzenie, które tworzy cały urok. Fajnie prezentuje się śpiew Mariusza, który ma w sobie więcej zadziorności i surowości. Robotę robią także solowe popisy, które wnoszą klimat starego, dobrego prog rocka. Maciek ma swoje specyficzne brzmienie perkusji, oparte o ciemne, nieco kartonowe baniaki Sonora Vintage i piaskowe, suche blachy wielkości kierownicy od Jelcza marki Istanbul Agop. W połączeniu z charakterystycznym czuciem muzyki, co słychać przede wszystkim w przejściach i fajnie zaciąganych groove’ach, staje się posiadaczem wielkiego perkusyjnego skarbu – niepodrabialnego, własnego stylu.

WRAŻENIA Z JAZDY: Koncertowy album trio MGD, zagrany z dużą dawką energii. Bardzo świeże granie, pełne progresywnych klimatów w starym stylu. Niemal w całości (bez jednej kompozycji) odtworzona płyta Breaking Habits. Brzmienie albumu jest zadowalające, chociaż można było dołożyć jeszcze trochę wysiłku do produkcji. Niesamowicie solidna praca sekcji ze szczególnym podkreśleniem bardzo rzetelnej pracy bębnów.

ODCINKI SPECJALNE: Świetne partie w Feet On The Desk. Bardzo „gołyźniakowe” wejście do Tattoo, świetna końcówka Floating Over, perkusyjna lokomotywa w Into The Wild, no i oczywiście piekielnie perkusyjne Breaking Habits.

Powiązane artykuły
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.