Będzie świeżo!

Dodano: 11.02.2010

Młodzi twórcy i otwarta droga do sukcesu - rusza 4. edycja programu Coke Live Fresh Noise  kierowanego do młodych twórców. 

9 lutego rozpoczęła się kolejna, czwarta edycja programu marki Coca-Cola-Coke Live Fresh Noise, dzięki któremu młodzi producenci, muzycy, didżeje i wokaliści mają wyjątkową możliwość pracy w studiu nagraniowym oraz spotkania się na scenie z najbardziej uznanymi postaciami polskiej muzyki. Pięcioro finalistów wyłonionych w ostatnim etapie konkursu wystąpi w maju na wyjątkowym koncercie w Warszawie. Zwycięzca Coke Live Fresh Noise 2010 zagra ponadto na festiwalu Coke Live Music Festival. Nagrodą w konkursie, poza możliwością zaprezentowania się publiczności krakowskiego festiwalu, jest również sesja nagraniowa w profesjonalnym studio, a także pomoc w przygotowaniu demo oraz sprzęt muzyczny.

Od wtorku, 9 lutego do środy, 10 marca, na stronie www.coke.pl/cokelivefreshnoise/ młodzi muzycy będą mogli zakładać profile i umieszczać swoją muzykę. Wszyscy, którzy założyli profile w ubiegłym roku, mają czas do 16.02.2010, aby je zaktualizować i wziąć udział w tegorocznej edycji programu. Najlepszych wykonawców, jak co roku, wyłonią internauci i Akademia złożona z czołowych muzyków młodego pokolenia - będą to  O.S.T.R. oraz Bartek Królik i Marek Piotrowski z Planu B.

Laureatem Coke Live Fresh Noise 2009 był zespół We Call It a Sound, który tworzy czwórka przyjaciół z Wolsztyna. Formacja We Call It a Sound pokonała w konkursie kilkaset grup z całego kraju. Aktualnie zespół kończy przygotowywanie debiutanckiej płyty, która do sprzedaży trafi w marcu br. Płytę zarejestrowano podczas całomiesięcznej sesji w studiu w Polsce, zmasterowano w legendarnym amerykańskim studio West West Side. "Szczęśliwie udało nam się wygrać cały program Coke Live Fresh Noise. Nie ukrywamy, że gdyby nie to, pewnie wciąż tkwilibyśmy na etapie produkowania demówek i frustrowalibyśmy się niemocą zrobienia większego kroku naprzód. Wygrana w konkursie umożliwiła nam nagranie płyty w warunkach, na jakie niewielu debiutujących artystów może sobie pozwolić. Nasz pierwszy krążek "Animated" ukaże się niedługo nakładem Ampersand Records/Isound, która jest najprężniej działającym rodzimym alternatywnym labelem. Dzięki Coke Live Fresh Noise mieliśmy też okazję zagrać na Coke Live Music Festival. Możliwość zagrania na tak wielkiej imprezie o wyrobionej marce poczytujemy sobie za ogromne wyróżnienie. Pozytywnie zaskoczyła nas atmosfera festiwalu. Konkurs pchnął nas do przodu, dał zastrzyk energii i środków do realizacji tego, co mamy w głowach. Słowem - było warto " - powiedział Filip Majerowski, wokalista i gitarzysta grupy.

Coke Live Fresh Noise
razem z Coke Live Music Festival są elementami programu muzycznego marki Coca-Cola. Obecny na rynku muzycznym od 4 lat program Coke Live Fresh Noise charakteryzuje kompleksowa, profesjonalna opieka artystyczna nad młodymi twórcami na każdym etapie konkursu. Cieszy nas, że uczestnicy z roku na rok obdarzają nas coraz większym zaufaniem. Ich popularność, sukcesy i przede wszystkim marzenia zrealizowane, dzięki udziałowi w programie marki Coca-Cola, są dla nas najlepszym potwierdzeniem tego, że program jest potrzebny - powiedział Wojtek Dubasiewicz, kierownik marki Coca-Cola i członek jury konkursu.

Program Coke Live Fresh Noise to również seria warsztatów prowadzonych przez polskich muzyków i producentów w profesjonalnych studiach muzycznych. Umożliwiają one początkującym pasjonatom muzyki szlifowanie warsztatu i zdobywanie nowych umiejętności.

W tym roku formuła warsztatów nieco się zmieni - chcemy dać młodym artystom jeszcze większą możliwość zdobywania praktycznych umiejętności. Muzycy będą pracować w blokach tematycznych: planujemy przeprowadzić osobne warsztaty dla wokalistów, producentów, itd. Jak zwykle wspierają nas wielkie nazwiska i autorytety z branży: O.S.T.R. i Plan B. Finaliści warsztatów wystąpią też na koncercie finałowym, który odbędzie się w maju w Warszawie. Zainteresowanie warszawskiej publiczności tym wydarzeniem w ubiegłym roku, biorąc pod uwagę artystów, którzy pojawili się na scenie, nie było dla nas zaskoczeniem - klub, w którym zorganizowaliśmy koncert, był wypełniony po brzegi. W naturalny sposób podjęliśmy decyzję o wpisaniu koncertu finałowego w kalendarz konkursu. Oczywiście, zwycięzca Coke Live Fresh Noise 2010 da też koncert na Coke Live Music Festival w Krakowie - powiedział Mikołaj Ziółkowski, szef Agencji Alter Art.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.coke.pl/cokelivefreshnoise/.
 

Quiz - Perkusyjne ksywki, pseudonimy i charaktery
1 / 12
Na początek klasyka. Bonzo to legendarny bębniarz…
Dalej !