Rhythm Magazine wraca na rynek

Dodano: 11.10.2019

Po kilku miesiącach nieobecności na rynek wróci zasłużony, brytyjski magazyn perkusyjny Rhythm, ponownie w wersji drukowanej.

Rhythm Magazine ukazywał się od 1985 roku, jednak na początku tego roku wydawca, Future, poinformował o zaprzestaniu wydawania tytułu. Ostatni numer Rhythm ukazał się w kwietniu 2019 roku, ale nieobecność tego kultowego dla branży perkusyjnej magazynu na rynku prasowym nie trwała długo.

Pierwszy numer magazynu w nowej szacie graficznej ukaże się już w listopadzie. Za tytuł będzie odpowiadać nowy wydawca - Lifestyle Media House. Jednocześnie powstała nowa - na razie nieaktywna - strona https://www.rhythmdrumnetwork.com/, funkcjonują również strony YouTube, Facebook i Instagram.

 

Powrót Rhythm Magazine na rynek prasy drukowanej jest symptomatyczny w świetle ostatnich badań, zgodnie z którymi po latach traktowania internetu jako podstawowego źródła informacji, rośnie świadomość społeczna niskiej jakości informacji w tym medium. Na tym tle prasa drukowana w szczególności magazyny specjalistyczne - takie jak Magazyn Perkusista - jawią się jako ostoja wiarygodności i kompetencji. Czytelnik docenia markę istniejącego od lat czasopisma i ma zaufanie do kompetencji autorów. Rezygnacja z wydania papierowego pozbawia czasopismo atrybutu unikalności i swego rodzaju referencji „szlachectwa”. Jak napisał jeden z analityków amerykańskich – czasopismo wydawane wyłącznie w internecie staje się śmieciem kosmicznym. Bo w internetowym roju trudno odróżnić pojedyncze treści wartościowe od niezliczonych bezwartościowych.

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !