Rhythm Magazine wraca na rynek

Dodano: 11.10.2019

Po kilku miesiącach nieobecności na rynek wróci zasłużony, brytyjski magazyn perkusyjny Rhythm, ponownie w wersji drukowanej.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Rhythm Magazine ukazywał się od 1985 roku, jednak na początku tego roku wydawca, Future, poinformował o zaprzestaniu wydawania tytułu. Ostatni numer Rhythm ukazał się w kwietniu 2019 roku, ale nieobecność tego kultowego dla branży perkusyjnej magazynu na rynku prasowym nie trwała długo.

Pierwszy numer magazynu w nowej szacie graficznej ukaże się już w listopadzie. Za tytuł będzie odpowiadać nowy wydawca - Lifestyle Media House. Jednocześnie powstała nowa - na razie nieaktywna - strona https://www.rhythmdrumnetwork.com/, funkcjonują również strony YouTube, Facebook i Instagram.

 

Powrót Rhythm Magazine na rynek prasy drukowanej jest symptomatyczny w świetle ostatnich badań, zgodnie z którymi po latach traktowania internetu jako podstawowego źródła informacji, rośnie świadomość społeczna niskiej jakości informacji w tym medium. Na tym tle prasa drukowana w szczególności magazyny specjalistyczne - takie jak Magazyn Perkusista - jawią się jako ostoja wiarygodności i kompetencji. Czytelnik docenia markę istniejącego od lat czasopisma i ma zaufanie do kompetencji autorów. Rezygnacja z wydania papierowego pozbawia czasopismo atrybutu unikalności i swego rodzaju referencji „szlachectwa”. Jak napisał jeden z analityków amerykańskich – czasopismo wydawane wyłącznie w internecie staje się śmieciem kosmicznym. Bo w internetowym roju trudno odróżnić pojedyncze treści wartościowe od niezliczonych bezwartościowych.

Quiz – Yamaha (You’re My Soul)
1 / 12
Yamaha produkuje bębny od roku…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Tylko teraz:
Promocja na start: 1 miesiąc za 1 zł!