Paiste 900 Colorsound Tour

Dodano: 24.11.2017

Polski dystrybutor blach Paiste w Polsce, firma Gewa, zorganizował dwudniową trasę promocyjną serii Paiste 900 w wersji naturalnej i kolorowej.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Premiera Paiste 900 była bardzo efektowna, wszystkie wersje prezentowane na targach NAMM wyglądały wręcz zabójczo. Patrząc na te instrumenty aż dziw bierze, że mieszczą się w bardzo przystępnym przedziale cenowym. O ile wersje kolorowe robią zrozumiałe wrażenie, to w wersjach naturalnych widać ogromny kunszt majstrów szwajcarskiej firmy. Więcej szczegółów na temat tych talerzy można przeczytać w naszej prezentacji kilkadziesiąt stron dalej.

Dystrybutorem talerzy Paiste w Polsce jest firma Gewa. Mimo, że koniec maja i początek czerwca to okres, gdzie będzie można pójść do sklepów i sprawdzić modele własnoręcznie, to na początku kwietnia zdecydowano się na szybką trasę po sklepach, które już wykazały zainteresowanie.

Pierwszy był sklep Śląskie Centrum Perkusyjne, dynamicznie rozwijający się sklep z wielkim asortymentem różnorodnego sprzętu perkusyjnego. Olbrzymi pokój talerzowy z pewnością zyska na kolorycie z Paiste 900.

foto: Tomek Klinikowski (Drumcenter)

Kolejne miejsce na trasie to słynny bydgoski DrumCenter, jeden z najważniejszych sklepów perkusyjnych w Polsce.

Jako trzeci był poznański gigant Music Store, który mimo ogólno-muzycznego charakteru jest także bardzo ważnym i uznanym graczem wśród polskich bębniarzy. Jednocześnie zapoznać się z blachami mógł sklep DrumStore z Gdyni.

Oprócz sklepów, blaszki mogli obejrzeć oficjalni perkusiści Paiste – Beata Polak i Bartek „Szopix” Czerniachowski. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, zarówno wśród bębniarzy, jak i właścicieli sklepów. Nie dało się słyszeć sceptycznych opinii, przez co można powiedzieć, że trasa zrobiła robotę. Mimo, że były to jedynie blachy testowe, to wśród wszystkich tych, którzy mieli styczność z instrumentami na trasie wywiązała się zaciekła dyskusja, które z kolorowych modeli prezentują się najbardziej efektownie. W kwestii brzmienia raz jeszcze odsyłamy na strony testów.

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.