NAMM 2018: nowe talerze Paiste z serii Masters i PSTX

Dodano: 30.01.2018

Firma Paiste zaprezentowała na targach NAMM 2018 nowe talerze, które uzupełniły serię Masters oraz PSTX.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Nowe modele Masters:

Dry Ride 20", 21" i 22"
♦ Extra Dry Ride 20", 21" i 22"
♦ Extra Thin Splash 18", 19" i 20"
♦ Dark Splash 8" i 10"
♦ Dark Crash Ride 22"

Dry Ride

Łatwe w kontroli, krótkie, ale wyraźne wybrzmienie nawet przy delikatnym uderzeniu. Czułe, z suchym ciemnym i ciepłym brzmieniem i dopasowanym do takiej charakterystyki wyglądem.

Extra Dry Ride

Jeszcze bardziej suche w brzmieniu i uwypuklające grę pałkami, łączą suchy, ziemisty sound z dużą precyzją i kontrolą.

Extra Thin Splash

Subtelne brzmieniowo i pod względem wyglądu, powstały w oparciu o sugestie znakomitego sesyjnego perkusisty Jima Keltnera. Cechują się ciepłym i delikatnym brzmieniem idealnym w lżejszych klimatach muzycznych. Sprawdzą się nawet jako ride oraz w grze malletami.

Dark Splash

Subtelne i zaokrąglone brzmienie, ciemny charakter i szybka reakcja tych blaszek dobrze uzupełnia ofertę serii Masters.

Dark Crash Ride

Dark Crash Ride w rozmiarze 22" to nieco większa alternatywa dla popularnego modelu o rozmiarze 20". Złożone, głębokie i jeszcze ciemniejsze brzmienie, które wciąż pozwala na na delikatną grę.

Nowe modele PSTX:

♦ Splash Stack 10"/8" i 12"/10"
♦ Swiss Medium Crash 20"
♦ Cajon Hats 12"
♦ Cajon 16"

Splash Stack

Małe, ostre i niegrzeczne splashe w dwóch rozmiarach 10"/8" i 12"/10" będą dobrym uzupełnieniem arsenału perkusistów potrzebujących krótkiego, przenikliwego akcentowania. Górny talerz wykonano z mosiądzu i wykończono z użyciem otworów o różnej średnicy. Mniejszy o 2 cale dolny talerz, wykonany z brązu 2002, posiada odwróconą kopułkę, a powierzchnia kontaktu między dwoma talerzami jest minimalna.

Swiss Medium Crash

Swiss Medium Crash uzupełnia serię PSTX o egzotyczny, hałaśliwy i agresywny crash o średniej wadze.

Cajon & Cajon Hats

Całkowicie nowe talerze PSTX Cajon powstały jako uzupełnienie brzmienia charakterystycznego dla cajona. Można na niech grać za pomocą dłoni, rózg, miotełek czy lekkich pałek.

Cajon Hats gwałtownie akcentują każdy beat i cechują się czystym, jasnym i suchym brzmieniem. Zdadzą egzamin nie tylko wśród użytkowników cajonów i perkusjonistów, ale również wśród "zestawowców", jako uzupełniający hi-hat.

Cajon 16" to wielofunkcyjny talerz, który ujawnia swoją siłę podczas akcentowania. Cechuje się brudnym brzmieniem crasha oraz szybką i agresywną reakcją na uderzenie. Wewnętrzna część blaszki posiada otwory o różnej średnicy, część zewnętrzna pozostawiono w całości w celu zachowania komfortu gry rękoma, oraz miotełkami i rózgami.

http://www.paiste.com

 

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"