Pro Drum na NAMM, w Remo i DW

Dodano: 11.02.2017

Pro Drum jest pierwszym polskim sklepem stricte perkusyjnym, który oprócz odwiedzin targów NAMM obejrzał linie produkcyjne fabryk Remo i DW Drums.

Towarzyszyliśmy ekipie Pro Drum zarówno w kalifornijskiej Valencii, gdzie znajduje się fabryka Remo jak i w Oxnard, gdzie umiejscowiona jest fabryka i biura DW Drums. Z obu miejsc robiliśmy już dawno relacje na naszych łamach (Remo: TUTAJ i DW Drums: TUTAJ), ale ciekawi byliśmy wrażeń największego warszawskiego sklepu perkusyjnego i jednego z czołowych w Polsce.

Oto krótka zapowiedź naszej rozmowy.

Jak podobało się ekipie Pro Drum NAMM Show?

(…) Wrażenia były silne i bardzo inspirujące, tego oczekiwaliśmy od naszego biznesowego wyjazdu! Mówiąc o silnych wrażeniach mam szczególnie na myśli rozmiar i profesjonalną organizację targów. Ilość metrów kwadratowych zapełnionych po brzegi perkusjami, talerzami, naciągami, pałkami i usługami początkowo wprawiła nas w osłupienie. Potem dociera do ciebie jak świetni ludzie tworzą te świetne marki i całą branżę! To niesamowicie inspirujące! Na samych targach widać dysproporcje między rozmiarem wiodących marek z branży i lokalnymi "customowymi" producentami. Ci jednak nie mają żadnych kompleksów i stojąc ramię w ramię z legendarnymi instrumentami oferują swoje ciekawe i oryginalne pomysły! Moim zdaniem branża instrumentów muzycznych rozwija się, a nawet ewoluuje. Oczywiście najważniejszą rzeczą dla zespołu Pro Drum było zebranie kontaktów, informacji i wiedzy, którą wykorzystamy, i którą będziemy dzielić się z naszymi klientami. Profesjonalna wiedza o oferowanych przez nas produktach to bardzo ważny filar, na którym budujemy naszą przewagę nad konkurencyjną.

Przy okazji targów Gewa zaaranżowała dla Was spotkanie w fabrykach DW i Remo, gdzie z resztą razem się udaliśmy Czego oczekiwaliście po wizycie w tych miejscach?

W tym miejscu chcieliśmy bardzo podziękować firmie Gewa za zaproszenie! (…) Oznacza to dla Pro Drum, że zmierzamy w dobrym kierunku, zarówno we współpracy z największym dystrybutorem produktów perkusyjnych w Europie, jak i z naszą wizją prowadzenia firmy! (…). Co do samych fabryk to myślę, że chodziło o obie zaznaczone przez ciebie kwestie. Ogromnie cenna jest dla nas zarówno wiedza jaką zebraliśmy w trakcie poznawania procesów produkcyjnych, jak i samo obserwowanie ludzi oraz mechanizmów jakie panują w fabrykach. Ważną kwestią było też poznanie osób decyzyjnych, nawiązanie bliskiej relacji i wymienienie się bezpośrednimi kontaktami. Te kontakty naprawdę przydadzą się w przyszłości!

Razem z Elizabeth Lang (tak, żoną Thomasa) w fabryce DW


Jak wrażenia z DW?

(...) Na wstępie powitały nas nieskończone ilości materiału produkcyjnego: klonu, bubingi, wiśni, orzecha oraz cała masa egzotycznych rodzajów drewna które w swojej surowej postaci wyglądały bardzo niepozornie. Wspaniała była przeprowadzona dla nas prezentacja różnic w brzmieniu poszczególnych warstw usłojenia (Horizontal, Vertical). Jak wiemy DW słynie z olbrzymiej wiedzy w temacie łączenia ze sobą poszczególnych warstw drewna, dzięki czemu są w stanie stworzyć dokładnie takie brzmienie jakiego oczekuje klient! (…) Wszystkie etapy produkcyjne w fabryce wydawały się bardzo dobrze zsynchronizowane, ale jednym z ciekawszych miejsc był warsztat malarski pewnego arcymistrza odpowiedzialnego za najbardziej złożone projekty graficzne na korpusach (…)  Ciekawym przystankiem był także punkt poświęcony dobieraniu tonu bębnów. Chodzi o sławne opisywanie bębnów DW dźwiękiem. Wielu klientów obawia się tych oznaczeń, w przekonaniu że instrumenty DW brzmią dobrze tylko w tych konkretnych interwałach. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! DW oznacza w ten sposób jedynie naturalny ton, który wydaje z siebie każdy gotowy korpus. Gwarantuje to łatwiejsze dobranie dodatkowych bębnów w przyszłości. Daje także podpowiedź, że dla maksymalnego rezonansu bębnów możemy nastroić je właśnie w tych dźwiękach, ale dowolny inny rodzaj strojenia także znakomicie zabrzmi na korpusach!

Ważną rolę pełni także największe nazwisko powiązane z fabryką czyli John Good. To on bowiem odpowiedzialny jest za ostateczną kontrolę brzmienia każdego Collectorsa! Olbrzymie wrażenie robi też linia schodzących z produkcji ukończonych zestawów, które tuż przed pakowaniem do bezpiecznych pudeł transportowych zostają sfotografowane. Takie zdjęcie z końcowego etapu produkcji swoich bębnów może zobaczyć każdy klient zamawiający DW w ProDrum. W fabryce produkowane są także pewne części do hardware DW oraz całe statywy z prestiżowej i zaawansowanej linii DW Machined, które niebawem znajdą się w ofercie naszego sklepu. Chciałbym pisać jeszcze i jeszcze, ale mam świadomość, że jesteśmy ograniczeni miejscem, dlatego na koniec dodam o super ważnym elemencie fabryki - SHOWROOM. To olbrzymi pokój po brzegi wypełniony odjechanymi i najbardziej prestiżowymi produktami DW, to coś naprawdę niesamowitego!

W fabryce Remo


Jak wrażenia z Remo?

Wizyta w fabryce Remo utwierdziła nas w przekonaniu, że ta marka to absolutny lider w dziedzinie produkcji membran dla perkusistów. To co wspólnie z Tobą widzieliśmy robiło wrażenie. Świetny zespół specjalistów, znakomicie zaplanowane i czyste przestrzenie produkcyjne oraz złożone maszyny, których zasady działania firma wymyślała przez wiele lat, i które nadal ewoluują wraz ze zmieniającymi się wymaganiami współczesnych perkusistów! To niesamowite zobaczyć i zrozumieć jak trudny i zawiły jest proces produkcji prawidłowo brzmiących naciągów perkusyjnych! Remo ma w tej kwestii potężną wiedzę! Pięknym widokiem były niekończące się połacie powłok Ambassador lub Fiberskyn czy aluminiowych obręczy, które firma produkuje od początku do końca samodzielnie, mając pełną kontrolę nad najwyższą jakością procesów. Mam nadzieję, że w tym lub następnym numerze opiszesz dokładny proces osobno, ponieważ jego znaczenie i złożoność zaciekawi z pewnością każdego czytelnika magazynu Perkusista!

Po przebyciu kilkuset metrów krętych korytarzy pomiędzy niepojętą ilością zaawansowanych maszyn zrozumiałem wizję Remo: aby być najlepszym w czymkolwiek się robi potrzebny jest upór w dążeniu do celu i ciągłe doskonalenie! Rzeczą, której żałowaliśmy był z pewnością fakt, że, z oczywistych względów, nie zdążyliśmy poznać właściciela i założyciela marki, jednak we wszystkich zakamarkach fabryki czuć było, że jego duch jest wszechobecny! W sklepie perkusyjnym naciągi są jednym z produktów pierwszej potrzeby, tego najczęściej potrzebują nasi klienci. To właśnie dla nich musieliśmy poznać sekrety produkcji najlepszych membran perkusyjnych!

Czy temat powlekania naciągów został przekonująco wyjaśniony?

…I tu się zatrzymamy, całość wywiadu będzie można przeczytać w numerze marcowym Perkusisty…

Quiz - Perkusyjne ksywki, pseudonimy i charaktery
1 / 12
Na początek klasyka. Bonzo to legendarny bębniarz…
Dalej !