Modele Meinl Artist Concept 2018

Dodano: 04.01.2018

Do tworzonej wspólnie z endorserami Meinla serii Artist Concept dołączą w 2018 dwa nowe modele.


Do Luke Hollanda, Matta Garstki, Thomasa Langa oraz Aniki Nilles, którzy zaprezentowali swoje modele w ubiegłym roku (Matt Garstka - 18"/16" Fat Stack / Luke Holland - 12"/16" Bullet Stack / Thomas Lang - 18"/18" Super-Stack / Anika Nilles - 18"/18" Deep Hats) , dołączyli w 2018 roku Benny Greb i perkusista Periphery, Matt Halpern.

Benny Greb - 8" Crasher Hats


"Czy to shaker? Zaprogramowane sample hi-hata? A może efekt perkusyjny typu crasher? Nic z tych rzeczy, to Crasher Hats." - mówi Benny Greb. "Potrzebowałem talerza o krótkim wybrzmieniu, suchym i czystym brzmieniu o wysokich częstotliwościach, ale wciąż cechującego się dużą dynamiką, który mógłby pełnić rolę shakera. To trudne do osiągnięcia, dlatego postanowiliśmy stworzyć coś całkiem wyjątkowego - cztery oddzielne talerze ułożone jeden na drugim. Dzięki odmiennym kształtom odbijają się od siebie przy każdym uderzeniu, co daje niesamowite efekty - unikalne brzmienie, które możecie usłyszeć na moich ostatnich nagraniach i które stało się częścią mojego soundu. Sprawdźcie go, bo to niezwykle użyteczny instrument.

Crasher Hats zbudowany jest z czterech talerzy 8" wykonanych brązu B20 i B8, które układane są parami i przypominają dwa połączone UFO.

 

Matt Halpern - 17"/18" Double Down Stack


Mówi Matt Halpern: "The Double Down Stack jest wynikiem blisko dziesięciu lat eksperymentów nad talerzami typu stack. Dla mnie to natomiast kulminacja najlepszego brzmienia, jak mógłbym osiągnąc zarówno w warunkach studyjnych, jak i na żywo. Są bardzo wszechstronne. Dzięki możliwości ich odwrócenia możesz przełamać się nawet przez najgłośniejsze otoczenie na scenie, albo zmienić go i użyć w większości pozostałych muzycznych okoliczności. Nieważne jaką grasz muzykę, Double Down Stack z całą pewnością pomoże ci w nadaniu kształtu twojemu brzmieniu".

powierzchnia górna

 

powierzchnia dolna


Double Down Stack składa się z dwóch talerzy - 17" Byzance crash (góra) i 18" Byzance china (dół) które można odwrócić w zależności od potrzeb. Każda strona talerza posiada inną powierzchnię, dzięki czemu można osiągnąć unikalne brzmienie


http://meinlcymbals.com/

Quiz – Kolejne zestawy do dopasowania!
1 / 12
Można grać w lewo, można grać w prawo i te rocket tomy na ramie. Taki zestaw ma oczywiście…
Dalej !
Powiązane artykuły