Carlos Santana w Polsce

Dodano: 02.03.2020

Wirtuoz gitary świętuje 20-lecie albumu Supernatural oraz 50-lecie albumu Abraxas. W ramach trasy Miraculous 2020 World Tour Carlos Santana zawita do Polski, na bębnach zagra jego małżonka, Cindy Blackman.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Carlos Santana - wirtuoz gitary, twórca takich legendarnych utworów jak "Corazon Espinado", "Smooth" czy "Maria, Maria", dziesięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, trzykrotny Latin Grammy, mający swoje miejsce w Rock and Roll Hall of Fame zagra 17 marca 2020 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Na scenie towarzyszyć mu będzie Cindy Blackman Santana

Carlos Santana w Polsce

Artysta wraz z zespołem zagra najpopularniejsze utwory z 50-letniej kariery muzycznej, poczynając od pamiętnego Woodstocku w 1969 roku, po "Supernatural" i nie tylko. Trasa będzie upamiętniać dwa bardzo ważne wydarzenia w karierze muzyka: 20 rocznicę jego przełomowego, wielokrotnie nagradzanego albumu "Supernatural" oraz 50 rocznicę jego arcydzieła "Abraxas".

Santana oprócz swoich utworów, które przeszły już do klasyki rocka, podczas Miraculous 2020 World Tour zaprezentuje również – jak sam to nazywa: "hymny nowego jutra". Zespół wykona także utwory z albumu "Africa Speaks" z 2019 roku, wyprodukowanego przez Ricka Rubina. NPR nazwał ją "najlepszą płytą od dziesięcioleci", a zdaniem "New York Times" "należy ona do najbardziej charyzmatycznych albumów w 50-letniej karierze Santany".

Cindy Blackman Santana

Cindy Blackman Santana to amerykańska perkusistka jazz-rockowa i rockowa, znana na całym świecie ze wspólnych dokonań z Lennym Kravitzem i Carlosem Santaną (z którym od 10 lat są małżeństwem). Jest współautorką muzyki do wielu ich albumów, w tym do legendarnego "Are You Gonna Go My Way" Kravitza. Na swoim koncie ma współpracę z topowymi artystami światowego jazzu i rocka. Działa także jako liderka własnego zespołu, z którym nagrała 9 albumów studyjnych.
Blackman, która jest jedną z nielicznych kobiet – perkusistek mówi, że jej celem jest muzyczna wirtuozeria.

Cindy rozpoczęła swoją przygodę z instrumentem w wieku 7 lat. Potem grała w szkolnych i młodzieżowych zespołach muzycznych, oczywiście na bębnach. W wieku 13 lat rozpoczęła poważną naukę tajników gry na perkusji. Najpierw u Maxa Roacha, potem na University of Hartford i Berklee College of Music. Uczyła się zarówno instrumentarium jazzowego, jak i tego stosowanego przez orkiestry wykonujące muzykę poważną. Od początku lat 80. mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Carlos Santana w Polsce: Data, miejsce, bilety

Carlos Santana wystąpi 17 marca 2020 roku TAURON Arena w Krakowie.

Bilety dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl

Powiązane artykuły
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.