Koronawirus w Europie: przełożone targi Musikmesse 2020

Dodano: 04.03.2020
Autor: Szymon Kubicki

Zaplanowana na początek kwietnia, jubileuszowa odsłona targów Musikmesse 2020 została przełożona z powodu epidemii koronawirusa Covid-19.

40 edycja targów Musikmesse 2020 miała odbyć się w dniach 1-4 kwietnia, jednak dziś organizatorzy poinformowali o przełożeniu imprezy z powodu zagrożenia wynikającego z rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19. Dokładna data zostanie wkrótce podana, a zakupione przez odwiedzających bilety zachowują ważność. Jednocześnie organizatorzy potwierdzili, że zgodnie z planem odbędą się imprezy towarzyszące targom, przeznaczone głównie dla mieszkańców z okolic Frankfurtu - Musikmesse Plaza (3-4 kwietnia) oraz Musikmesse Festival (31 marca - 4 kwietnia).

Jak głosi informacja przekazana do mediów, trwające rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 zmusiło organizatorów do ponownej analizy sytuacji wspólnie z przedstawicielami władz Frankfurtu ds. zdrowia publicznego. Zalecili oni podjęcie kroków w celu uniemożliwienia chorym uczestnikom wydarzenia, pochodzącym z regionów wysokiego ryzyka, przyjazdu do Frankfurtu i odwiedzenia targów. Biorąc pod uwagę, że ci uczestnicy mogli również zostać zainfekowani przez Covid-19, konieczne było przeprowadzenie kontroli stanu zdrowia, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji. Messe Frankfurt nie jest w stanie wdrożyć takich środków. Dodatkowe czynniki leżące u podstaw tej decyzji związane są z rosnącą liczbę ograniczeń w podróżowaniu, co utrudni wielu potencjalnym zwiedzającym i wystawcom dotarcie do Frankfurtu.

"Obecna sytuacja stanowi poważne wyzwanie dla firm wystawienniczych i organizujących targi z całego świata. Żałujemy, że 40 edycja Musikmesse nie może odbyć się dniach 1–4 kwietnia. Z niecierpliwością czekamy jednak na wspaniałe koncerty dla fanów z regionu na Musikmesse Festival, który odbędzie się w różnych miejscach we Frankfurcie. Ponadto nadal zachęcamy melomanów do odwiedzenia Musikmesse Plaza, gdzie będą mogli nie tylko obejrzeć i kupić instrumenty, albumy i inne muzyczne produkty, ale także wziąć udział w licznych wydarzeniach" - mówi Detlef Braun, członek zarządu Zarząd Messe Frankfurt GmbH.

Więcej informacji na stronie: www.musikmesse.com.

Zdjęcie: Pietro Sutera

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !