Menza Mega Video Vault w kwietniu

Dodano: 26.03.2020
Autor: Szymon Kubicki

Już za miesiąc do sieci trafi pierwsza odsłona serii filmów "Menza Mega Video Vault" nakręconych przez byłego perkusistę Megadeth, Nicka Menzę.

Pierwszą część serii "Menza Mega Video Vault", która finalnie będzie składać się z trzech odcinków, zobaczymy już kwietniu. Live stream odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 22:30 naszego czasu na oficjalnych kanałach perkusisty - Facebooku i YouTube. Materiał, który znajdzie się "Menza Mega Video Vault" powstał w oparciu o osobistą kolekcję filmów nakręconych przez Menzę podczas tras Megadeth.

Pierwsza część, "Behind The Scenes With Menza" będzie zawierać prywatne i zabawne ujęcia zza kulis z muzykami Megadeth, Pantera i Stone Temple Pilots oraz członkami ich ekip technicznych. Ponadto będzie można zobaczyć niepublikowane wcześniej fragmenty koncertów Pantery i Stone Temple Pilots nagranych w latach 1992 i 1993, kiedy zespoły te otwierały występy Megadeth w ramach trasy "Countdown To Extinction".

Trailer zapowiadający pierwszą część "Menza Mega Video Vault":

 

Trwają również prace nad pełnym dokumentem opowiadającym historię Nicka Menzy i opisujący 10 letni okres, który perkusista spędził w Megadeth. Przypomnijmy, że Nick Menza zmarł 21 maja 2016 roku na atak serca, na scenie klubu The Baked Potato w kalifornijskim Studio City, podczas koncertu zespołu OHM.

Menza grał w Megadeth do 1998 roku, tworząc tak zwany "złoty skład" zespołu i nagrywając w tym czasie kultowy album "Rust in Peace" oraz kolejne krążki - "Countdown to Extinction", "Youthanasia" i "Cryptic Writings". Grał również miedzy innymi w zespole Marty'ego Friedmana, z którym zarejestrował trzy płyty: "Scenes", "Introduction" i "True Obsessions".

Film będzie dostępny tutaj:

 

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !