Nowy bębniarz Pestilence

Dodano: 03.06.2020

Progresywni death metalowcy z Pestilence ujawnili nazwisko nowego perkusisty, który zastąpi Septimiu Harsana.

Harsan odszedł z zespołu z "powodów osobistych i profesjonalnych", związanych m.in. z trwającą pandemią. Nowym perkusistą Pestilence został Michiel van der Plicht, znany m.in. z God Dethroned i występów na żywo z Carach Angren. Nagrania nowego albumu holenderskiej grupy, który będzie nosić tytuł "Exitivm", ruszą już niebawem.

Jak komentuje zespół, "Septimiu odszedł z zespołu na krótko przed planowanym rozpoczęciem nagrań. Zadecydowały o tym problemy związane z koronawirusem, a także kwestie finansowe i profesjonalne. Życzymy mu jak najlepiej. Nowy album nagra z nami Michiel van der Plicht, który był bardzo podekscytowany, kiedy usłyszał wczesne dema. Michiel, który obecnie występuje również z Carach Angren, omawia z nimi możliwości gry na żywo z Pestilence. Jednak na razie skupiamy się na nagrywaniu nowego albumu i zobaczymy co przyniesie przyszłość".

Michiel van der Plicht tak skomentował całą sytuację: "Jestem bardzo dumny z możliwości pracy nad nowym albumem Pestilence. Bądźcie gotowi!".

Van der Plicht związany jest z markami Tama, Meinl i Evans, jest także użytkownikiem stopek Czarcie Kopyto.

 

Pestilence zaczynał karierę od thrash metalu, by następnie zmienić styl i na początku lat dziewięćdziesiątych przejść w progresywny death metal. To właśnie dzięki tej zmianie zespół uznawany jest dzisiaj za jednego z prekursorów gatunku, obok Death, Cynic i Atheist. Jego pierwszym wydawcą był Roadrunner Records. Na łamach tej wytwórni ukazały się pierwsze cztery albumy grupy, dzięki którym formacja święciła sukcesy aż do pierwszego rozpadu w 1994. Pomimo burzliwej przeszłości (zespół zniknął ze sceny na piętnaście lat, a następnie dwukrotnie się reaktywował) Pestilence należy do czołowych przedstawicieli gatunku. Od początku istnienia, jego główną siłę napędową jest założyciel, gitarzysta i wokalista, Patrick Mameli.

Ostatni album Pestlience, "Hadeon", ukazał się w 2018. W tym samym roku zespół zagrał trasy w Europie i Ameryce Południowej i wystąpił na licznych festiwalach. W 2019 dalej koncertował, tym razem w Wielkiej Brytanii, Europie, USA, Singapurze i Japonii. Wybuch epidemii wymusił na zespole zmianę terminu północnoamerykańskiej trasy koncertowej z Possessed, które prawdopodobnie odbędzie się w drugiej połowie roku.

Skład:
Patrick Mameli - wokal, gitara
Rutger van Noordenburg - gitara
Joost van der Graaf - bass
Michiel van der Plicht - perkusja

Zdjęcie z koncertu: Rafał Kotylak / Czarcie Kopyto

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !