XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego "Źródła i Inspiracje"

Dodano: 25.11.2020

Już w dniach 11-13 grudnia odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego "Źródła i Inspiracje"

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Koncerty odbędą się w formie on-line, wszystkie linki od koncertów będą dostępne na stronie http://www.janpilch.com/festiwal/pl/ oraz www.amuz.krakow.pl.

Zaprasza dyrektor Festiwalu, Maciej Hałoń:

To już XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i Inspiracje”, który jest znaczącym wydarzeniem kulturalnym w kalendarzu Akademii Muzycznej i naszego Miasta. Mimo otaczającej nas pandemii, ciężkich czasów dla kultury i artystów liczę na to, że trzynasta edycja nie będzie tą pechową. Pokonując wiele przeciwności staram się wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska perkusyjnego Krakowa jak i Melomanom, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję festiwalu. Liczę na to, że i tym razem zadowolimy Państwa gusta formą i atrakcyjnością programu.

W tegorocznej edycji usłyszmy trzy zróżnicowane koncerty:

Dzień pierwszy: „Nowe brzmienie perkusji”- czyli klasyczne brzmienie perkusji z towarzyszeniem elektroniki, harfy i instrumentów smyczkowych. Zaprezentują się dwie młode formacje: Fedkowicz Duo oraz Amadrums Trio & Airis String Quartet, każda z nich zaprezentuje materiał ze swojego autorskiego albumu.

Dzień drugi: Podczas koncertu „Tradycja ukryta w instrumencie” - udamy się w muzyczną podróż, by usłyszeć muzykę gamelanową z Indonezji, muzykę rodem z Indii i andaluzyjskie flamenko. Po raz kolejny w ramach festiwalu, lecz w nowej odsłonie, wystąpią Warszawska Grupa Gamelanowa prezentując ten jakże ciekawy zbiór instrumentów. Do Indii i Andaluzji zabiorą nas muzycy zespołu Indialucia.

Na finał! koncert niezwykły „Pamięci Janusza Muniaka, przyjaciela, edukatora, mistrza”, którym chcemy przypomnieć wybitnego saksofonistę, wzór dla wielu jazzmenów. Być może zadacie sobie Państwo pytanie skąd na festiwalu perkusyjnym wspominamy muzyka - saksofonistę? Otóż nie bez powodu. Janusz Muniak to Muzyk, który swoją charyzmą, wiedzą i doświadczeniem wpłynął na edukację kilku pokoleń pianistów, dęciaków, ale i perkusistów – bo jak mówiło się w gronie muzyków - grać na perkusji z Januszem to najlepsza szkoła w życiu.

Serdecznie zapraszam do wspólnego docierania do „źródeł” i do wzajemnej „inspiracji”.

Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń!!!

dr Maciej Hałoń
Dyrektor Festiwalu

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Festiwalu.

QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"