Matt Greiner (August Burns Red)

Dodano: 04.07.2011
Po raz pierwszy z Mattem Greinerem rozmawialiśmy w marcu. Za to już w czerwcu August Burns Red wydał nowy album "Leveler". To bardzo dobra okazja do kolejnego wywiadu...
Logo
Cześć Matt! Dawno nie rozmawialiśmy, prawda?


Logo
Zgadza się (śmiech).


Logo
Słuchaj, podzielam pozytywny odbiór waszego nowego albumu. Jednakże, to nie kolejny typowy album August Burns Red. Na ''Leveler'' pojawiło się kilka niemetalowych fragmentów. Progres?


Logo
Po 9 latach wspólnej gry, ten album to kwintesencja tego co chcieliśmy osiągnąć. Być może to nasze apogeum, kto wie? W każdym razie ''Leveler'', to na dzień dzisiejszy nasze najbardziej zaawansowane dzieło, zarówno pod względem samych kompozycji, jak i techniki.


Logo
Czy wasi realizatorzy dźwięku/producenci mają coś do powiedzenia w trakcie nagrań? Chodzi mi o to, jak duży wpływ ma osoba spoza zespołu?


Logo
W przypadku ''Leveler'' weszliśmy do studia z gotowym, ogranym materiałem, oraz większością napisanych tekstów. Jesteśmy otwarci na to, co ma do powiedzenia realizator, a jak obaj wiemy Jason Suecof jest naprawdę jednym z najlepszych. Miał kilka uwag i doszliśmy do consensusu.


Logo
Przejmujecie się recenzjami, ogólnie pojętą krytyką? Wielu z muzyków z którymi miałem okazję niedawno rozmawiać, twierdzi, że zespoły mają to zupełnie gdzieś.


Logo
Mają dla mnie znaczenie wtedy, gdy są inteligentne i punktują nasze niedociągnięcia. Kiedy ktoś chce napisać coś złego o naszej muzyce, mam nadzieję, że ma dla nas rady lub umie odpowiednio uargumentować swoją opinię. Póki co, większość recenzji była fantastyczna, ale te, które nie były zbyt pochlebne wzięliśmy sobie do serca.


Logo
Uwielbiam Twoją grę w ''Cutting The Ties''. To mój ulubiony utwór na ''Leveler''. Co ciekawe, rzadziej używasz chiny...


Logo
Dziękuję! Starałem się jak najbardziej urozmaicić swoje partie, starając się tym razem grać przejścia na samym zestawie lub w postaci rudymentów, niż na blachach, jak na poprzednich albumach. Prawdę mówiąc, na ''Leveler'' gram najbardziej szalone rzeczy w swojej karierze, i boję się występów na żywo.... (śmiech)


Logo
Co oznacza tytuł?


Logo
Tytuł pochodzi z księgi Izajasza, dokładnie z rozdziału, w którym Bóg przedstawiony jest jako ten, kto ułatwia ścieżki życia praworządnym. Bóg wyrównuje nasze drogi. Przedstawiłem ten pomysł reszcie, i tak już zostało.


Logo
A czy tekstowo mamy jakiś koncept?


Logo
Nie. To samo tyczy się okładki. Chcieliśmy przedstawić ciszę po burzy, i dlatego na okładce mamy kury (śmiech) przed kompletnie zniszczonym domem w który uderzył samochód. Wszystko to w bagiennej scenerii.


Logo
Twój ulubiony utwór z ''Leveler''?


Logo
Nie umiem się zdecydować pomiędzy ''Divisions'' a ''Internal Cannon''. Uwielbiam surowość i kop ''Divisions'', ale z drugiej strony, ''Internal Cannon'' ma znacznie więcej do zaoferowania. Bardzo zróżnicowana kompozycja.


Logo
Kocham post-rockową wersję ''Pangea''. Kto wpadł na pomysł by zaprosić do współpracy The Bellls?


Logo
Ja też! (śmiech) Z The Bells przyjaźnimy się od wielu lat, to jedni z naszych najlepszych przyjaciół. A ich gitarzysta jest naszym byłym wokalistą!


Logo
Wersja midi ''Empire'' jest.... Aż brak mi słów. Dawno nie słuchałem niczego z Guitar Pro (śmiech)


Logo
A tam, przesadzasz. Nasi fani chcieli wiedzieć jak piszemy utwory, a taki zapis midi dobrze to odwzorowuje. Jak dla mnie to naprawdę fajny pomysł.


Logo
Co stało się 16 stycznia tego roku?


Logo
Kilkoro znajomych mojej rodziny zmarło w wypadku samochodowym. Stąd dedykacja tego utworu dla nich.


Logo
Ostatnim razem nie zapytałem Cię o genezę nazwy August Burns Red...


Logo
Nazwa powstała po strasznym incydencie Jona Herseya ze swoją dziewczyną. Kiedy z nią zerwał, podpaliła budę jego psa wraz ze zwierzakiem. Pies miał na imię Redd, ona zaś August. Następnego dnia w gazetach pisano: ''August Burns Red''.


Logo
Kilka firm mocno promuje Twój wizerunek. Jak to jest mieć całą stronę w Modern Drummer lub reprezentować markę Zildjian?


Logo
To zaszczyt i wielki honor. Zildjian zawsze traktował mnie z szacunkiem i wzajemnie!


Logo
Pracujesz z nimi nad nowymi produktami? Nad czymś sygnowanym?


Logo
Wiesz co, pracujemy nad bellem dla mnie. Mimo to, ich Zil-Bel jest wciąż najlepszy. W tym roku Truth wypuści dla mnie specjalny zestaw, no i mam własne pałki z Vic Firth.


Logo
W tym roku gracie na dużej scenie Warped Tour. To musi być niezwykle ekscytujące!


Logo
Wiem! Właśnie piszę do Ciebie z San Anotnio, gdzie dziś gramy. Jest super!


Logo
Dzięki za wywiad! Cześć!


Logo
Hej!


Grzegorz "Chain" Pindor
Quiz – Kolejne zestawy do dopasowania!
1 / 12
Można grać w lewo, można grać w prawo i te rocket tomy na ramie. Taki zestaw ma oczywiście…
Dalej !