Aaron Spears

Dodano: 14.06.2018

Nie gra na jakimś dziwnym zestawie, nie robi diabelskich sztuczek, nie ubiera się jak kosmita, a mimo to jego koncerty w Polsce zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko fanów perkusji. Znany ze współpracy z Usherem, Arianą Grande, znany z tłustego, mięsistego grania.

Wielu perkusistów patrzy na Aarona i jemu podobnych bębniarzy z lekką nutką zazdrości. O co chodzi? O ich pierwsze kroki perkusyjne, które związane są przede wszystkim z grą w kościele. Tam nabierali szlifu i mocy, tam na własnej skórze przekonywali się, jak dużo radości może dawać gra na perkusji. U nas, niestety, ta droga nie jest możliwa, tym bardziej, że ostatnimi czasy władze kościelne powiedziały wprost, że gitara i perkusja nie są mile widziane w kościele, pozostaje nam więc tradycyjna ścieżka rozwoju. Nie da się jednak ukryć, że perkusiści z korzeniami, sięgającymi gry w kościele, to specyficzna grupa bębniarzy. Ich grę przepełnia wielka radość a same rytmy ociekają wręcz tłustym groovem. Nic dziwnego, że robią wielkie wrażenie i kilka lat temu pojawiła się moda na takie granie. Największe szaleństwo mamy już za sobą, ale entuzjazm wciąż jest. Wielu perkusistów w Polsce próbowało grać w tym stylu, ale – nie ukrywajmy – w większości przypadków skutek był co najwyżej średni. Tym bardziej cieszy możliwość bezpośredniego przebywania z takimi muzykami jak właśnie Aaron Spears.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.