Steve Gadd

Dodano: 03.01.2019

Jeden z najważniejszych perkusistów w historii, żywa legenda, mistrz groove’u, absolutna potęga rytmu. Prawdziwą siłę dr Gadda słychać na żywo, kiedy możemy na własne uszy przekonać się o jego powtarzalności w wielu poziomach dynamicznych. Mimo dawno skończonych 70 lat wciąż w doskonałej formie.

Czas leci. 3 lata temu z okazji 70 urodzin mistrza, spotkaliśmy go na koncercie jego zespołu, który odbył się w ramach Drumfest. Zaowocowało to wielkim okładkowym wywiadem, który można przeczytać na naszej stronie. Steve jednak nie odpuszcza i wciąż daje powody do tego, by go dopytywać o różne rzeczy z jego kariery, a ta – jak wiadomo – jest niezwykle bogata. Kolosalna dyskografia może robić wrażenie, ale nie wzięło się to z przypadku. Sposób gry i kultura pracy przyciągały takie nazwiska, jak Eric Clapton, Chick Corea, Paul Simon, Paul McCartney i całe rzesze genialnych instrumentalistów jazzowych.

Steve skupiony jest teraz bardziej nad własnym projektem, a renoma, jaką sobie wypracował przez lata, pozwala na spokojną pracę i koncertowanie. Mimo to nie słabnie jego zaangażowanie studyjne. W zeszłym roku opisywaliśmy udane płyty Chinese Butterfly Corea Gadd czy też Omara z Blicher Hemmer Gadd. Szczerze mówiąc, optymizmu i zaangażowania ma więcej niż niejeden młodzian. Nie odcina kuponów od kariery.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Powiązane artykuły
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.