Zagraj w to z kobietą - Beata Polak - Wypełnienia – czyli ghosty

Zagraj w to z kobietą
Beata Polak
Dodano: 29.01.2018

Witam was w kolejnym odcinku. Nie jest to klasyczna szkółka prowadząca was przez podstawy gry - od trzymania pałek do sukcesywnie rozwijających się zagadnień - bo tego dookoła macie aż nadto.

Zajmujemy się rytmami, które mogą okazać się pomocne w waszych działaniach muzycznych. Wspiera mnie w poczynaniach Piotr „Mańkover” Mańkowski – gitarzysta i lider zespołu Wolf Spider/Wilczy Pająk.

To nie będzie nauka „duszków”, ale dwa przykłady na ich wykorzystanie.

W przykładzie pierwszym zagram najpierw podstawowy rytm, który będzie wyjściem do wypełnienia go ghostami. Ride nabija ćwierćnuty, a hi-hat deptany – ósemki. Wypełnienie na werblu będzie szesnastkowe. Istotne jest, aby na trzecią miarę na werblu zaakcentować i płynnie połączyć je z szesnastkowymi duszkami.

W przykładzie drugim mamy kombinację pojedynczych i podwójnych uderzeń, czyli paradiddli, przy czym ride i stopa grają równolegle – unisono, natomiast werbel wypełnia przestrzeń pomiędzy ich uderzeniami. Akcent na werblu jest dopiero na czwartą miarę, tak więc przez 3 miary werbel gra tylko „duszki”.

Oba przykłady należy najpierw ćwiczyć w wolnym tempie, aby w szybszym uzyskać precyzję.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.