Zagraj w to z kobietą - Beata Polak - Wypełnienia – czyli ghosty

Zagraj w to z kobietą
Beata Polak
Dodano: 29.01.2018

Witam was w kolejnym odcinku. Nie jest to klasyczna szkółka prowadząca was przez podstawy gry - od trzymania pałek do sukcesywnie rozwijających się zagadnień - bo tego dookoła macie aż nadto.

Zajmujemy się rytmami, które mogą okazać się pomocne w waszych działaniach muzycznych. Wspiera mnie w poczynaniach Piotr „Mańkover” Mańkowski – gitarzysta i lider zespołu Wolf Spider/Wilczy Pająk.

To nie będzie nauka „duszków”, ale dwa przykłady na ich wykorzystanie.

W przykładzie pierwszym zagram najpierw podstawowy rytm, który będzie wyjściem do wypełnienia go ghostami. Ride nabija ćwierćnuty, a hi-hat deptany – ósemki. Wypełnienie na werblu będzie szesnastkowe. Istotne jest, aby na trzecią miarę na werblu zaakcentować i płynnie połączyć je z szesnastkowymi duszkami.

W przykładzie drugim mamy kombinację pojedynczych i podwójnych uderzeń, czyli paradiddli, przy czym ride i stopa grają równolegle – unisono, natomiast werbel wypełnia przestrzeń pomiędzy ich uderzeniami. Akcent na werblu jest dopiero na czwartą miarę, tak więc przez 3 miary werbel gra tylko „duszki”.

Oba przykłady należy najpierw ćwiczyć w wolnym tempie, aby w szybszym uzyskać precyzję.

To do roboty!

Jeśli macie jakieś refleksje na temat moich odcinków „Zagraj w To z Kobietą”, to piszcie do mnie na maila: beata@wolfspider.pl

 

Filmy dostępne na: media.avt.pl

Zdjęcie: Igor Drozdowski