Meinl Byzance Dark 15” Big Apple Dark Hi-hat

Dodano: 22.12.2020
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: MEINL

Meinl uzupełnia swoje serie kolejnymi modelami. Dotyczy to talerzy w zasadzie z każdej półki cenowej, od HCS przez Pure Alloy po flagową Byzance.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Warto być na bieżąco, ponieważ firma wychodzi często poza konwencjonalne rozwiązania, oferując oryginalne brzmienia. A jak jest tutaj?

Wybraliśmy instrument, który można określić klasą premium. Jest to 15 calowy hi-hat z rodziny tureckich blach Byzance w serii Dark. Jest to ręcznie wykonany instrument w tureckiej fabryce Meinl. Kontrola jakości, ale też ostatnie etapy produkcji mają miejsce w Niemczech. Stop użyty do kucia to tradycyjny dla serii Byzance B20.

Ogólna charakterystyka: Blaszki charakteryzują się surowym wykończeniem, co dotyczy nie tylko zewnętrznej części, ale też środka. Hi-haty o takiej prezencji zazwyczaj mają środki naturalne. Wyraźne ślady średniej wielkości kucia, ale jak to bywa w Meinl mamy taką kontrolowaną niedbałość, czyli niby wszystko jest robione rozrzutnie, niepowtarzalnie, ale tak, by nie było żadnych „kancer”. Talerze mają rozmiar 15” czyli są nieco większe od klasycznych hi-hatów, ale ostatnio z racji rozwoju gry solowej na bębnach (np. youtuberzy) perkusiści korzystają z 15” czy też 16” hi-hatów.

Gra i brzmienie: Co daje taki rozmiar? Na pewno jest to spora wygoda (oczywiście przy w miarę typowym rozstawieniu sprzętu), natomiast w tym przypadku warto zwrócić uwagę na nazwę, która mówi nam, czego możemy oczekiwać. Big Apple czyli inaczej Nowy Jork, stolica światowego jazzu. Meinl już ma blaszki „Wielkiego Jabłka” w serii Dark (3 ride’y 20”, 22” i 24”). Nasz hi-hat to cieńsze talerze od tych, jakie są w pozostałych hi-hatach serii. W efekcie daje to więcej miękkości w brzmieniu. Ma ciemny i ciepły charakter, ale przy tym efekt sypanego mokrego żwiru, szczególnie, gdy hi-hat jest lekko otwarty. Przyjemnie szumi, dlatego nadaje się do dynamizowania i tworzenia kolorów, mimo, że nie ma specjalnie mocnego i wybijającego się „tyknięcia”. Poziom głośności jest na poziomie średnim lub nisko średnim. Gra sprawia dużo przyjemności i potrafi wciągać!

Przeznaczenie i podsumowanie: Instrument ciekawy, specyficzny, wymagający świadomego doboru do granej muzyki. Będzie to głównie jazz, pop, alternatywa, generalnie rozleglejsze frazy i średnie tempa do wolnych, niewymagające przesadnej klarowności.

Cena powyżej 2000 zł może nieco studzić zapał, ale co się nie robi dla posiadania wyjątkowego brzmienia i wsparcia dużego producenta, bo przecież za to także płacimy.

Pytaj i sprawdź w polskich sklepach. Nie pożałujesz!

 

Dostarczył: Meinl Cymbals

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Tylko teraz:
Promocja na start: 1 miesiąc za 1 zł!