Customowy werbel VK Drums Danny'ego Carey'a

Dodano: 21.05.2019

Perkusista formacji Tool, Danny Carey, może pochwalić się najnowszym customowym werblem przygotowanym przez firmę VK Drums.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Założona przez brytyjskiego konstruktora bębnów, Alana Van Kleefa, firma VK Drums, w ciągu siedmiu lat działalności może poszczycić się imponującym zestawem artystów, z którymi współpracowała. Są wśród nich m.in Steve Gadd, Ian Paice, Thomas Lang, Todd Sucherman, Matt Chamberlain, Craig Blundell, Thomas Pridgen, Daniel Erlandsson, Adrian Erlandsson, John Tempesta czy Chad Smith.

Teraz do tego grona dołączył perkusista Tool, Danny Carey, dla którego Kleef przygotował potężny, odlewany z brązu werbel o rozmiarze 14” x 8” i bardzo słusznej wadze. "Danny skontaktował się ze mną za pośrednictwem wspólnego przyjaciela, Johna Tempesty - mówi Alan Van Kleef - John ma już tytanowy werbel VK, ale potrzebował kolejnego, tym razem z linii VKast Bronze. Wspomniał o tym Danny'emu, a on zapragnął mieć taki dla siebie. Współpraca z Dannym była bardzo prosta. Pozwolił mi zająć się moją pracą, poprosił jedynie o laserowo wycinane alchemiczne logo dookoła korpusu."

"Moje werble VKast Bronze przeszły kilkuletnią drogę prób i błędów oraz eksperymentów z grubością korpusu i stopami. Teraz lubię trzymać się 5 mm korpusów oraz mojej sekretnej formuły stopu brązu. Taki bęben wraz z obręczami VKast Bronze waży około 18 kilogramów."

Na facebookowej stronie VK Drums można zobaczyć filmy prezentujące proces wykończenia werbla przy użyciu lasera, a także galerię z większą ilością zdjęć modelu, który być może usłyszymy już podczas najbliższego koncertu Tool w Polsce.

Źródło: VK Drums

Powiązane artykuły
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.