Bosphorus Polska!

Dodano: 17.08.2020
Autor: Maciej Nowak

Doskonale znana turecka marka perkusyjna Bosphorus doczekała się oficjalnego reprezentanta w Polsce.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Dystrybucją blach Bosphorus w Polsce zajmie się nowa rodzima firma DQ Distribution. Talerze będą oczywiście oferowane sklepom muzycznym, ale istnieje też możliwość zakupu bezpośredniego u dystrybutora. W związku z tym powstaje szansa nawiązania bezpośredniej współpracy z artystami na zasadach „endorsementu”.

DQ Distribution: www.dqdistribution.pl
Instagram Bosphorus Polska: https://www.instagram.com/bosphoruscymbalspolska/
Facebook Bosphorus Polska: https://www.facebook.com/BosphorusCymbalsPolska

 

Firma Bosphorus Cymbals została założone w 1996 roku przez trzech majstrów, którzy szlifowali swój fach do poziomu Mistrzów u legendarnego producenta Istanbul, będącego bezpośrednim spadkobiercą tureckiej linii Zildjian. W chwili rozłamu marki Istanbul na Istanbul Agop i Istanbul Mehmet trzech mistrzów postanowiło założyć własną markę – Bosphorus Cymbals.

Są to talerze wykonywane tradycyjna turecką techniką, które dzięki wypracowanym formułom cieszą się dużym uznaniem wśród perkusistów poszukujących indywidualnych brzmień. Paleta blach obejmuje zarówno klasyczne modele jak i całą gamę wymyślnych talerzy efektowych. Jako ciekawostkę można dodać, że blachy Bosphorus można zobaczyć w oscarowym filmie Whiplash.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.