Jak zacząć grę na perkusji?

Dodano: 17.05.2021
Autor: Magazyn Perkusista

Przecież każdy kiedyś zaczynał! Zebraliśmy w 4 częściach PODSTAWOWE ZAGADNIENIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH, dzięki czemu zainteresowani perkusją nie będą musieli biegać po Internecie w poszukiwaniu kolejnych wątków i składać je w całość.

Na przestrzeni lat i setek artykułów w regularnych odsłonach magazynu Perkusista, potrafiliśmy zapędzić się w bardzo szczegółowe zagadnienia, związane z grą na perkusji, biorąc za pewnik to, że wszyscy wiedzą, czym są rudymenty, jak się montuje stacki lub jakie są zalety gry open-handed.

Zsunęliśmy na margines problemy tych, którzy chcieliby spróbować zagrać na perkusji, ale nie bardzo wiedzą, jak się za to zabrać. Miejmy nadzieję, że te podstawowe informacje będą drogowskazem do rozwijania poszczególnych wątków i dalszych poszukiwań. Wszyscy pamiętają swoje początki, no, może z wyjątkiem Igora Faleckiego, który grał na perkusji, zanim nauczył się odróżniać żyrafę od hipopotama.

Artykuł 2 – Rozstawienie zestawu – unikanie błędów

Artykuł 3 – Sprzęt, niezbędne dodatki i strojenie

Artykuł 4 – Jak zacząć naukę na bębnach

(cały cykl to materiał dla osób początkujących i zawiera absolutnie podstawowe wskazówki i podpowiedzi, które mają na celu pomóc na start. Esencja i ułatwienie w dalszych poszukiwaniach)

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.