Herman Rarebell o „Rock You Like A Hurricane”

Dodano: 08.09.2021
Autor: Kajko

Herman Rarebell zdradza kulisy powstania jednego z bardziej nośnych hymnów Scorpions, który został wydany w 1984 roku na płycie „Love At First Sting”.

Gdzie była nagrywana ta piosenka?

W studio Dietera Dierksa w Kolonii. Był głównym producentem klasycznych albumów, jak Blackout, Animal Magnetism, Love Drive.

Jakie bębny wykorzystałeś do nagrania?

W tamtych czasach grałem na Ludwigu. To była centrala 26”, 14” i 15” tomy, a dalej tomy 18” i 20”. Brzmiało to bardzo głęboko i tłusto. Zawsze byłem wielkim fanem brzmienia Johna Bonhama, więc wiedziałem, że jeżeli chcę to osiągnąć, to muszę mieć wysokie pomieszczenie. Dieter Dierks miał takie jedno. Studio 3 miało wysoki sufit, gdzie wstawiliśmy same bębny. To dlatego mieliśmy zawsze to wielkie brzmienie bębnów. Dla mnie jednym z najlepszych brzmień perkusji jest "Kashmir". Kiedy grałem balladę "Still Loving You" powiedziałem Dieterowi: „Daj mi to brzmienie bębnów, tego chcę. Powinno zostawić innym dużo miejsca do stworzenia pięknych melodii.”

Jak stworzyłeś to charakterystyczne brzmienie werbla w zwrotce?

Dieter Dierks, razem z realizatorem w studio, zrobił efekt odwrócenia na werblu. To dało specjalne brzmienie, które tak naprawdę wyszło znikąd.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.