Mieszanka

Inspiracje: Tomasz „Żaba” Mądzielewski

Inspiracje: Tomasz „Żaba” Mądzielewski

Zapracowany bębniarz warszawskiej sceny pochodzi z Grudziądza, który muzyczną stolicą Polski raczej nie jest, ale na szczęście miał wspaniałe warunki w domu do chłonięcia muzyki, która wpłynęła na jego grę.
Inspiracje: Paweł „Pavulon” Jaroszewicz

Inspiracje: Paweł „Pavulon” Jaroszewicz

„Agresywnie”, czyli bębniarz znany z zespołów Vader, Decapitated, Hate, Antigama czy też obecnie austriackiego Belphegor, prezentuje swoje korzenie oraz moment, który zainspirował go do gry na bębnach.
Inspiracje: Hubert Gasiul

Inspiracje: Hubert Gasiul

Jeden z najbardziej rock and rollowych perkusistów w Polsce unosi wysoko w powietrze piosenki Ani Rusowicz, wprowadzając przy tym świetny nostalgiczny nastrój. Ale jak mówił marszałek Piłsudski: „Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.”
Inspiracje: Rafał Piotrowiak

Inspiracje: Rafał Piotrowiak

Sentymentalna podróż perkusisty Pidżamy Porno i Strachy na Lachy, gdzie doszło do połączenia kilku muzycznych światów na czele z wybitnym bębniarzem.
Inspiracje: Michał Bryndal

Inspiracje: Michał Bryndal

Dorobek i doświadczenie Michała sięga oczywiście znacznie dalej niż współpraca z legendarnym Voo Voo, dlatego też jego inspiracji należy doszukiwać się w wielu miejscach i stylach.
12 filmów perkusyjnych

12 filmów perkusyjnych

Perkusja na ekranie najczęściej występuje w roli towarzyszącej, wypełnienia lub tła. Jest jednak kilka filmów, gdzie bębny wychodzą na pierwszy plan, a my oglądamy je w zaciekawieniu nawet, kiedy sama produkcja nie należy do najwybitniejszych dzieł światowej kinematografii.
Inspiracje: Piotr Szkudelski

Inspiracje: Piotr Szkudelski

Perfect to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, a tym samym wielka inspiracja dla kolejnych pokoleń. A jakie brzmienie miało wpływ na naszą legendę? Poniższa opowieść zdaje się sporo tłumaczyć, jeżeli chodzi o brzmienie grupy.
Inspiracje: Tomek Torres

Inspiracje: Tomek Torres

Pytając Tomka o inspiracje w oparciu o jego grę na bębnach można spodziewać się w zasadzie wielu różnych odpowiedzi. Mieszanka stylistyczna to efekt wielu wpływów, ale akurat ten wybór nie powinien być wielkim zaskoczeniem.
Inspiracje: Marek Surzyn

Inspiracje: Marek Surzyn

Jeden z najbardziej zasłużonych perkusistów w historii polskiej muzyki sięga po absolutną klasykę. W innym przypadku musiałby chyba cytować piosenki, w których sam grał.
Inspiracje: Maciej „Ślimak” Starosta

Inspiracje: Maciej „Ślimak” Starosta

Czego możemy spodziewać się po tak uznanym perkusiście, znanym z metalowych rytmów w wielu świetnych kapelach i projektach? Chyba z pewnością nie takiego wyboru! Ale jak posłuchamy tej piosenki to nam się wszystko rozjaśnia.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.