Kojarzony przede wszystkim z jazzem, autor, aranżer, współpracował z całą śmietanką muzyków polskich i zagranicznych. Wskazuje jednak utwór, który z jazzem nie ma wiele wspólnego, ale to jedynie podkreśla różnorodność stylistyczną muzyka.
Z jednej strony wykładowca w białostockiej szkole Rockalizacja, z drugiej perkusista specjalizujący się w rockowym bębnieniu np. w zespole Corruption. Tutaj musiał się pojawić prawdziwy metalowy klasyk.
Perkusista legendarnej Budki Suflera. Stanowi super solidną konstrukcję wszystkich piosenek zespołu, w tym rzecz jasna największych hitów, które zna chyba każdy Polak. Rockowy sznyt szlifował na mistrzach fusion.
Z jednej strony poszanowanie dla tradycji i muzycznych kanonów, z drugiej strony bezgraniczna swoboda twórcza w absolutnym rozumieniu tego słowa! Wybrany utwór i argumentacja wszystko wyjaśnią. Mistrz jazzowej swobody opowiada.
Zapracowany bębniarz warszawskiej sceny pochodzi z Grudziądza, który muzyczną stolicą Polski raczej nie jest, ale na szczęście miał wspaniałe warunki w domu do chłonięcia muzyki, która wpłynęła na jego grę.
„Agresywnie”, czyli bębniarz znany z zespołów Vader, Decapitated, Hate, Antigama czy też obecnie austriackiego Belphegor, prezentuje swoje korzenie oraz moment, który zainspirował go do gry na bębnach.
Jeden z najbardziej rock and rollowych perkusistów w Polsce unosi wysoko w powietrze piosenki Ani Rusowicz, wprowadzając przy tym świetny nostalgiczny nastrój. Ale jak mówił marszałek Piłsudski: „Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.”
Dorobek i doświadczenie Michała sięga oczywiście znacznie dalej niż współpraca z legendarnym Voo Voo, dlatego też jego inspiracji należy doszukiwać się w wielu miejscach i stylach.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.